• امروز : جمعه - ۴ فروردین - ۱۴۰۲
0
سخنگوی ستاد طرح حمایت معیشتی:

مهلت ثبت اعتراضات در سامانه #۶۳۶۹* تا ۱۲ آذرماه است / احتمال تمدید این مهلت وجود دارد

  • کد خبر : 439
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
مهلت ثبت اعتراضات در سامانه #۶۳۶۹* تا ۱۲ آذرماه است / احتمال تمدید این مهلت وجود دارد
سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده فرآیند ثبت اعتراضات خانواده ها نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی وجود دارد و احتمال دارد زمان ثبت اعتراضات تمدید شود.

پایگاه تحلیلی خبری توسکا نیوز: حسین میرزایی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در طرح یارانه حمایت معیشتی تقسیم کاری فی‌مابین سازمان برنامه و بودجه و همچنین وزارت رفاه صورت گفت است به طوری که وزارت رفاه مسئولیت شناسایی افراد را برعهده دارد و سازمان برنامه و بودجه نیز موظف به تأمین اعتبار مورد نیاز است و در واقع این کار با همراهی و همکاری این دو مجموعه انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی براساس شاخص‌های آزمون وسع اولویت بندی را به لحاظ وسع مالی خانواده‌ها انجام می‌دهد و در واقع با شناسایی افراد لیست خانواده‌ها برای دریافت یارانه حمایت معیشتی در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار می‌گیرد.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی خاطرنشان کرد: برهمین اساس مرحله نخست واریز یارانه حمایتی معیشتی در سه نوبت در تاریخ‌های ۲۷ و ۲۹ آبان و ۲ آذر انجام شد و مبالغ تعیین شده به حساب سرپرستان خانوار وریز شد.

میرزایی با بیان اینکه ۱۶ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۷۸۹ خانوار یارانه حمایت معیشتی دریافت می‌کنند، گفت: مبالغ تعیین شده در این طرح به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

وی در خصوص اعتراض خانواده‌هایی که تا به امروز یارانه حمایت معیشتی دریافت نکرده اند اشاره کرد و گفت: برهمین اساس این خانواده‌ها از واریز آخرین مرحله (دوم آذرماه) می‌بایستی از طریق سامانه #۶۳۶۹* نسبت به عدم دریافت یارانه حمایت معیشتی خود اقدام می‌کردند که براساس برنامه‌ریزی شده انجام شده این خانواده‌ها تا ۱۲ آذرماه فرصت ثبت اعتراض خود در سامانه ارائه شده را دارند.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی اضافه کرد: تا به امروز ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار نسبت به عدم دریافت یارانه حمایت معیشتی خود در سامانه #۶۳۶۹* اعتراض خود را ثبت کرده‌اند که از این تعداد ۱۰ الی ۱۱ درصد سرپرست خانوار نیستند و برخی از اعتراضات نیز تکراری است که برهمین اساس ۴ میلیون اعتراض ثبت شده است.

میرزایی در خصوص اینکه آیا زمان ثبت اعتراضات خانواده‌ها نسبت به عدم دریافت بسته حمایتی تمدید خواهد شد یا خیر، خاطرنشان کرد: در این زمینه در آینده تصمیم می‌گیریم ولی احتمال تمدید ثبت اعتراضات وجود دارد.

وی با تأکید براینکه براساس برنامه ریزی انجام شده به هیچ وجه نیازی نیست خانواده‌ها اعتراضات خود را به صورت حضوری پیگیری کنند، گفت: تمامی فرآیند اعتراضات به صورت غیرحضوری و در واقع پس از ثبت اعتراضات در سامانه #۶۳۶۹*و پس از دریافت کد رهگیری؛ خانواده‌ها در مرحله بعد در سایت ثبت اعتراضات مراحل بعدی خود را پیگیری می‌کنند.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت معیشتی با بیان اینکه براساس آمار ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت می‌کنند، گفت: در طرح حمایت معیشتی ۶۰ میلیون این یارانه را دریافت می‌کنند.

میرزایی در پایان ضمن تأکید مجدد براینکه تمامی اعتراضات باید از طریق سرپرست خانوار و تلفن همراه به نام سرپرست خانوار باشد اشاره کرد و گفت: به هیچ وجه امکان پیگیری اعتراضات بدون داشتن تلفن همراه به نام سرپرست خانوار وجود ندارد.

 

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=439
  • منبع : خبرآنلاین

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.