• امروز : سه شنبه - ۸ فروردین - ۱۴۰۲
0

بیانیه تحلیلی و راهبردی حزب کارگزاران سازندگی ایران در تسلیت شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی

  • کد خبر : 1697
  • ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
بیانیه تحلیلی و راهبردی حزب کارگزاران سازندگی ایران در تسلیت شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
ما "کارگزاران سازندگی ایران" این مصیبت ملی را به ملت ایران تسلیت می‌گوییم و بر واکنش متناسب با این جنایت با معیار حفظ امنیت ملی ایران تاکید می‌کنیم. ما امیدواریم نهادهای مسئول به خصوص شورای عالی امنیت ملی از همه ظرفیت‌های ملی در واکنش به این جنایت استفاده کنند و تاکید می‌کنیم اقدامات ایران باید قاطعانه، هوشمندانه و موثر باشد

بیانیه تحلیلی و راهبردی حزب کارگزاران سازندگی ایران در تسلیت شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی

ما “کارگزاران سازندگی ایران” این مصیبت ملی را به ملت ایران تسلیت می‌گوییم و بر واکنش متناسب با این جنایت با معیار حفظ امنیت ملی ایران تاکید می‌کنیم. ما امیدواریم نهادهای مسئول به خصوص شورای عالی امنیت ملی از همه ظرفیت‌های ملی در واکنش به این جنایت استفاده کنند و تاکید می‌کنیم اقدامات ایران باید قاطعانه، هوشمندانه و موثر باشد.

نقطه کانونی این استراتژی به عنوان یک هدف بلندمدت باید “حفظ جمهوری اسلامی ایران” به عنوان یک دولت-ملت باشد و برای صیانت از این مفهوم نباید از هیچ ظرفیتی دریغ کنیم. کف این اقدامات طرح دعوا علیه دولت آمریکاست.

اما به جز وظایف نهادهای حاکمیتی و امنیتی در دفاع از حریم و حرمت ایران و انتقام از خون شهید، در درون ایران ما شهروندان و سیاسیون باید نشان دهیم با شهادت یک فرمانده پرچم استقلال و امنیت ایران از دست نمی‌افتد. خون حاج قاسم فدیه آزادی و امنیت ایران شد و ما باید به پیروی از آن شهید از تمامیت ملی و دینی و تاریخی خود پاسداری کنیم.

امروز همه ما باید یک حاج قاسم باشیم و در شجاعت و کیاست به او اقتدا کنیم و هیچ یک از این دو بال را فروگذار نکنیم. همین کیاست بود که در خلا قدرت در خاورمیانه پس از سقوط صدام حسین و اشتباهات راهبردی امریکا استراتژی امنیت ملی ایران را توسعه داد و امروزه امنیت منطقه از دریای مدیترانه تا خلیج فارس و از دریای خزر تا دریای سرخ در گرو امنیت ایران است. این عمق راهبردی و امنیتی عزیزترین میراث حاج قاسم است نه فقط برای ایران که برای مردم عراق و سوریه و لبنان و یمن که از زیر سایه داعش و القاعده خارج شدند و البته هنوز تا آرزوی حاج قاسم تا ثبات و توسعه منطقه راهی دراز در پیش دارند.

مرکز ثقل این محور امنیتی، حفظ و ثبات جمهوری اسلامی ایران است و هیچ چیز نباید امنیت ملی و تمامیت ارضی ایران را در معرص خطر قرار دهد تا اهداف مثلث رژیم‌های سعودی و صهیونیستی و نیز آمریکا محقق شود. جهان باید بداند که امنیت ایران امنیت خاورمیانه است و اگر امروز در برابر تروریسم دولتی امریکا واکتش مناسبی نشان ندهد، معلوم نیست آینده خاورمیانه چگونه خواهد شد. سپهبد سلیمانی قهرمان مبارزه با بنیادگرایی داعش بود و جهان به او و ایران مدیون است. به قهرمان جنگ گل می‌دهند نه گلوله. حاج قاسم البته مدال خود را از ملت ایران می‌گیرد و نزد خدایش ارج و اجر می‌یابد.

حاج قاسم سلیمانی پیرو راه امام حسین (ع) بود و در سرزمینی به شهادت رسید که همه شیعیان آرزوی شهادت در آن را دارند. اما شهادت پایان راه نیست آغاز راه است که از خون حسین بن علی، قاسم‌های سلیمانی سر برآوردند و این باب هنوز باز است.

کارگزاران سازندگی ایران به عنوان یکی از احزاب سیاسی کشور همگان را به وحدت ملی بر سر امنیت ملی ایران دعوت می‌کند و درباره هر گونه تحمیل ناامنی در منطقه از سوی قدرت‌های خارجی و متجاوزین به خاورمیانه به خصوص در عراق هشدار می‌دهد.

آمریکایی‌ها در تداوم خطای تاریخی در تجاوز به عراق در باتلاقی افتاده‌اند که تنها راه برون‌رفت از آن ترک منطقه است و نه تحمیل شرایط امنیتی تازه بر ملت و دولت عراق که در پی از هم پاشیدن شیرازه آن هستند. توجه به راهبرد مرجعیت دینی در ایران و عراق و حمایت همه ارکان قدرت در جمهوری اسلامی از راهبرد شورای عالی امنیت ملی که تاییدات رهبر انقلاب را دارد، یک ضرورت سیاسی و تبلیغاتی به خصوص در رسانه‌های ملی است.

امروز جای قضاوت‌های جناحی نیست و دشمن نباید در این طمع بیافتاد که ایران را در آشوبی ذهنی فرو برده است. ما با چشمانی اشکبار باید مقتدرانه و متفکرانه راه حاج فاسم سلیمانی را ادامه دهیم: راهی که هم از شجاعت می‌گذرد و هم از کیاست. همان‌گونه که آن شهید ایران و اسلام بود که امیرالمومنین فرمود: “المومن هو الکیس الفطن”…
باید فتنه آمریکا را به خودش بازگرداند.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=1697

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.