• امروز : سه شنبه - ۱ فروردین - ۱۴۰۲
0

مهم کارآمدی است

  • کد خبر : 35175
  • ۱۸ شهریور ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
مهم کارآمدی است
✍به قلم علی محمد نمازی

توسکانیوز/علی‌محمد نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی  طی یادداشتی در روزنامه آرمان ملی نوشت؛مشکلات بيش از آن چيزي است که با تغيير يک يا دو وزير شرايط رو به بهبودي برود. اشکال در برنامه‌ها، نيروي انساني و شيوه‌هاست.

آقاي رئيسي و حاميانش آنقدر اوضاع را آشفته ديده بودند که فکر مي‌کردند خواهند آمد و مشکلات کشور را حل مي‌کنند و کشور روي ريل پيشرفت خواهد افتاد؛ اما اکنون پس از يک سال به اين نتيجه رسيده‌اند که اينگونه نيست.

دولت گذشته نيز سعي کرده بود که در حد امکانات و حتي بيشتر از امکانات و پتانسيل‌ها کار کند ولي بيش از ۳۰ سال است که اين مسائل روي هم انباشته شده است. کشور تحريم‌ است و از ابتداي انقلاب نيز تنگناهايي وجود داشته و به نقطه‌اي رسيده که تحمل وضع اقتصادي براي مردم سخت شده است.

چيزي که اوضاع را ناخوشايند مي‌کند آمارهايي است که به مردم داده مي‌شود. همان مقايسه تورم ۴۰ درصدي با ۶۰ درصدي که هنوز شهريورماه نشده بود که ميزان تورم مشخص شده باشد و در شهريور ماه سال گذشته نيز تورم ۴۵ درصد بوده است.

يا مثلا اين گزارشي که چند روز قبل شاهد آن بوديم براي تامين ۵۰ درصد آب شرب خوزستان اگر افراد بروند و مطالعه‌اي اجمالي صورت دهند متوجه مي‌شوند که پروژه تامين آب شرب استان خوزستان به نام طرح غدير؛ کلنگ آن از سال ۸۸ زده شده و در دولت آقاي احمدي‌نژاد و مخصوصا دولت آقاي روحاني خيلي کارها صورت گرفته است. الان صرفا بخش لوله گذاري براي انتقال آب از سد دز انجام شده تا مقداري کيفيت آب اهواز، آبادان و خرمشهر بالاتر برود.

گفته مي‌شود که چشم‌انداز ۲۵ ساله در يک سال انجام شده در حالي که چنين چيزي نبوده مهم‌ترين قسمت اين طرح حوضچه‌اي است که بايد در سد دز زده شود که خيلي کار دارد و اجراي آن تخصص و فن بالايي را مي‌طلبد. لذا صحبت‌ها، وعده‌ها و در نهايت عملکردها حامل چنين پيامي نيست که بخواهند تغيير ايجاد کنند. گرچه تغيير نيز زماني نتیجه دارد که تبديل به احسن شود. لذا برداشتن يا تغيير نيروهاي انساني مهم نيست و مهم رزومه، سابقه و تجربه کاري و در نهايت کارآمدي افراد است.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=35175
  • منبع : آرمان ملی

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.