0

مهلت ثبت نام جاماندگان بسته معیشتی فقط تا ۲۴ دی

 • کد خبر : 1719
 • ۱۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۰
مهلت ثبت نام جاماندگان بسته معیشتی فقط تا ۲۴ دی
جاماندگان بسته معیشتی تنها تا ۲۴ دی فرصت دارند که اطلاعات خانوار خود را ثبت کنند

مهلت ثبت نام جاماندگان بسته معیشتی فقط تا ۲۴ دی

جاماندگان بسته معیشتی تنها تا ۲۴ دی فرصت دارند که اطلاعات خانوار خود را ثبت کنند.

جاماندگان بسته معیشتی تنها تا ۲۴ دی فرصت دارند که اطلاعات خانوار خود را ثبت کنند. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز ۱۰ تا ۲۴ دی ماه به جاماندگان فرصت داده تا به سایت hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.
در این سایت قسمتی تحت عنوان «ثبت خانوار جدید» ایجاد شده و ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی از جاماندگان می‌خواهد که در این قسمت اطلاعات خود را ثبت کنند و فریب وبسایت‌های مشابه را نخورند؛ چراکه اطلاعات آنها را سرقت می‌کنند.
آن دست از خانوارهایی که یارانه‌ نقدی آنها در سال ۹۴ و پس از آن قطع شده هم فرصت دارند تا از ۲۲ دی ماه به این سایت مراجعه کنند و مجوزهای لازم را برای دسترسی به اطلاعات حساب سرپرست خانوار تایید کنند.
ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشت اعلام کرد که تا پایان دی ماه مشخص می‌شود که از خانوارهای جامانده چه کسانی واجد شرایط دریافت حمایت معیشتی هستند. در ضمن خانوارهایی که برای دریافت این کمک درخواست داده بودند، اما مشمول نشدند از دوشنبه ۱۶ دی‌ماه می‌توانند علت مشمول نشدنشان را بفهمند.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدعی است که حمایت معیشتی به تمامی خانوارهای مشمول، تعلق می‌گیرد و مردم نباید نگران باشند؛ با این حال تعداد بی‌شماری از کارگران ساختمانی، کارگران فصلی، کارگران خبازی‌ها و شاغلانی که درآمد ثابت ندارند با خبرگزاری ایلنا تماس گرفتند و از عدم دریافت بسته حمایت معیشتی گلایه کردند.
در همین حال شماری از سرپرست‌های خانوار می‌گویند که از نگرانی قطع شدن یارانه‌های نقدی‌شان، برای دریافت حمایت معیشتی ثبت‌نام نکرده‌اند.
از قرار معلوم این عده هنگامی که برای ثبت اطلاعات خود به سایت «حمایت» مراجعه کردند، با پیامی به این مضمون مواجه شده‌اند: اگر اطلاعات درآمدی خود را به صورت غیرواقعی ثبت کرده باشید، یارانه‌ نقدی شما قطع می‌شود.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=1719

  ثبت نظرات

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
   دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.