• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
1
مشاور حقوقی خانه کارگر گیلان خبر داد:

کارگرانی که اخراج می شوند فقط یک ماه فرصت مراجعه برای بیمه بیکاری دارند

  • کد خبر : 801
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
کارگرانی که اخراج می شوند فقط یک ماه فرصت مراجعه برای بیمه بیکاری دارند
کارگرانی که اخراج می شوند به مدت یک ماه فرصت دارند به دفتر بیمه بیکاری مراجعه نمایند در غیر این صورت نمی توانند بیمه بیکاری دریافت کنند، در صورتی که دارای شرایط خاص باشند می توانند به مراجع حل اختلاف در اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی طرح دادخواست دهند.

پایگاه تحلیلی خبری توسکا نیوز: خسرو ایلچی مشاور حقوقی خانه کارگر گیلان در مصاحبه با خبرنگار ما در خصوص سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه کسی که قبلا بیمه اجباری بوده و معاینات پزشکی را انجام داده است و اکنون می خواهد بیمه خود را بصورت اختیاری واریز نماید، اظهار داشت
انجام و ارائه معاینات پزشکی الزامیست لیکن متقاضیان اگر هنگام ارائه تقاضا دو شرط ذیل را همزمان داشته باشند از انجام معاینات پزشکی معافند.
الف: بیشتر از ۹ماه از قطع پرداخت حق بیمه آن ها نگذشته باشد.
ب: قبل از قطع ارتباط بیمه ای بطور پیوست دارای ۳۶۵ روز سابقه پرداخت حق بیمه که به لحاظ از کار افتادگی معتبر باشد را دارا باشد.
وی در ادامه در خصوص شکایت کارگران اخراج شده برای مراجعه و دریافت بیمه بیکاری نیز افزود:
کارگرانی که اخراج می شوند به مدت یک ماه فرصت دارند به دفتر بیمه بیکاری مراجعه نمایند در غیر این صورت نمی توانند بیمه بیکاری دریافت کنند،
در صورتی که دارای شرایط خاص باشند می توانند به مراجع حل اختلاف در اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی طرح دادخواست دهند.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=801
  • منبع : توسکا نیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.