رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار گیلان خواستار کاهش ساعت کار کارگران خط تولید شد
رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار گیلان خواستار کاهش ساعت کار کارگران خط تولید شد
غلامرضا خوالگر گفت: سهم واقعی کارگران از رشادت‌های آنها یک لقمه نان و پنیر بیشتر نبوده و امروز هم با شیوع ویروس کرونا، مظلومیت کارگران، پرستاران و کادر درمان بیش از پیش مشهود شده است

 


توسکا نیوز_ رئیس کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان گیلان، گفت: در حالی در روزهای پیک شیوع ویروس کرونا، شاهد کاهش ساعات کار ادارات و بانک‌ها هستیم که هیچکس به فکر کاستن از ساعت کار کارگران نیست.
غلامرضا خوالگر افزود: سهم واقعی کارگران از رشادت‌های آنها یک لقمه نان و پنیر بیشتر نبوده و امروز هم با شیوع ویروس کرونا، مظلومیت کارگران، پرستاران و کادر درمان بیش از پیش مشهود شده است.
وی افزود: این در حالی است که سالن‌های تولید در معرض خطر و شیوع ویروس کرونا هستند و برخی ناظران دستگاه‌های متولی بهداشت کارگاهی، وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهند؛ لذا از استاندار گیلان و مسئولان صنعت استان تقاضا دارم که به فکر کارگران باشند و حداقل تا پایان خطر همه‌گیری ویروس، ساعت کار کارگران را کاهش دهند.
رئیس کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان گیلان، در ادامه، پرسید: اگر فراگیری ویروس کرونا تا این اندازه برای مسئولان کشور و مدیرانی استانی نگران‌کننده است، چرا ساعات کار کارگران که در محل کار، به شدت در معرض درگیری با این ویروس خطرناک هستند را کم نمی‌کنند؟
وی افزود: امید است که تمهیدات لازم برای رعایت عدالت میان کارگران و کارمندان اتخاذ شود چراکه کارگران مرغ عزار و عروسی نیستند. خانواده‌های آنها نگران سلامت‌شان هستند. در روزهای گذشته تعداد زیادی از کارگران مراجعه کردند و با اعلام نگرانی خود از درگیری با ویروس کرونا، گفتند که خانواده‌های آنها مخالف حضورشان در محل هستند

  • نویسنده : فهیمه فتحی
  • منبع خبر : توسکا نیوز