در نشستی با حضور مسئولان و فعالان کارگری عنوان شد:  ایران پوپلین» با حمایت دولت به روزهای اوج خود برمی‌گردد
در نشستی با حضور مسئولان و فعالان کارگری عنوان شد:  ایران پوپلین» با حمایت دولت به روزهای اوج خود برمی‌گردد
نشست «بررسی راهکارهای خروج شرکت ایران پوپلین از بحران» در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد

 

توسکا نیوز _ در این مراسم مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، دبیر خانه کارگر و رئیس کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار این استان و مدیرعامل این شرکت، حضور داشتند.
«حسن ایزدی» دبیر خانه کارگر گیلان با بیان اینکه ایران پوپلین در گذشته یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه‌ی نساجی بود، گفت:  این شرکت قطب نساجی استان و یکی از واحدهای مطرح در زمینه صادرات به کشورهای اروپایی بود اما متاسفانه امروز با مشکلاتی روبرو است. خواسته ما از دولت و نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی این است که با حمایت از این شرکت قدیمی آن را به روزهای شکوفایی برگردانند.
وی رکود در ایران پوپلین را مرتبط به واگذاری آن به بخش خصوصی دانست و افزود: اکثر واحدهای تولیدی و صنعتی گیلان پس از خصوصی سازی به تاراج رفتند.
در ادامه علیزاده مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، گفت: ایران پوپلین یکی از واحدهای مطرح در بحث تولید و صادرات بود. متاسفانه در عرض یک دهه به بخاطر سوء مدیریت، دچار چالش‌های جدی شد اما یک سال است که با مدیریت جدید تغییرات امیدوار کننده‌ای حاصل شده است.
«غلامرضا خوالگر» رئیس کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان گیلان هم ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه، خواستار تداوم و استمرار اینگونه جلسات برای رسیدگی و چاره اندیشی برای برون رفت واحدهای تولیدی از مشکلات شد.
وی در ادامه با بیان اینکه شوراهای اسلامی کار در واحدهای تولیدی افرادی را برای شرکت در جلسات هیات‌های تشخیص و حل اختلاف به ادارات کار معرفی می‌کنند، گفت: از مسئولان در این جلسه می‌خواهم تا زمینه‌ی راه اندازی شوراهای اسلامی کار را در تمامی واحدهای صنعتی استان فراهم کنند. شوراهای اسلامی کار مقابل کارفرمایان قرار ندارند، بلکه حامی استمرار تولید و مدافع حقوق کارگران هستند

  • نویسنده : فهیمه فتحی
  • منبع خبر : توسکا نیوز