• امروز : دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۴۰۳
0
رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر:

در مقابل هنجارشکنی دینی نباید کوتاهی کنیم/ رژیم صهیونیستی تنبیه خواهد شد

  • کد خبر : 43679
  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۵
در مقابل هنجارشکنی دینی نباید کوتاهی کنیم/ رژیم صهیونیستی تنبیه خواهد شد
رهبر انقلاب تاکید کردند: نظام جمهوری اسلامی قطعا درصدد آن نیست کسانی را به زور وادار به دین‌داری کند، اما در مقابل هنجارشکنی دینی هم وظیفه دارد و نباید کوتاهی کنیم. مسئولان و آحاد مردم و آمرین به معروف و ناهیان از منکر در این زمینه باید وظیفه خود را انجام دهند.

توسکانیوز/به گزارش ایلنا، خطبه‌های رهبر انقلاب بعد از اقامه نماز عید فطر ایراد شد.
نماز عید، با حضور پرشور مردم به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه شد.
گزیده بیانات رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز عید فطر به این شرح است:
**عید سعید فطر را به همه امت اسلامی و به ملت عزیز ایران و شما نمازگزاران تبریک عرض می کنم. ابر رحمت الهی یک ماه تمام بر امت اسلامی بارید.
** رحمت و ضیافت الهی در این یک ماه شامل حال همه آحاد امت اسلامی بود. ملت ایران از این ضیافت الهی حداکثر استفاده را توانست در حد توان خود انجام دهد. جشن های اول سال شمسی و آغاز فروردین را با معنویت ماه رمضان متبرک کرد.
** جلوه قرآن در سراسر این ماه چشمگیر بود. یکی از نکته های برجسته ماه رمضان امسال شیوع تلاوت قرآن بین اقشار مختلف مردم در سراسر کشور بود. در ماه رمضان قرائت قرآن از همیشه درخشان‌تر و زیباتر جلوه کرد و رسانه ملی هم در ارائه این پیشرفت بزرگ نقش ایفا کرد.
** باید خداوند را شکرگذار باشیم که روز به روز انس با قرآن در کشور افزایش پیدا می‌کند. محافل ذکر ، دعا و مناجات در سراسر این ماه به خصوص در لیالی مبارک قدر جلوه های دیگری از معنویت این ماه عزیز بود.
**ماه مبارک رمضان فرصت بزرگی است. از این فرصت خیلی‌ها بیشترین استفاده را کردند آحاد ملت هم به حمدالله بهره بردند توصیه موکد ما این است که این ذخیره معنوی را برای خود حفظ کنید به خصوص جوانان عزیز ما. بحمدالله جامعه جوان کشور میل به دین داری و توجه و ذکر و دعا دارد. این فرصت بزرگی در ماه رمضان است که از آن استفاده شد این را به عنوان ذخیره معنوی برای خود حفظ کنید و به حساب بیاورید.
** آنچه امسال به بنده خبر داده می‌شد این بود که گاهی تظاهر به روزه خواری در برخی معابر شهر تهران و دیگر شهرها دیده شد. یقینا نظام جمهوری اسلامی قطعا درصدد آن نیست کسانی را به زور وادار به دین‌داری کند، اما در مقابل هنجارشکنی دینی هم وظیفه دارد و نباید کوتاهی کنیم. مسئولان و آحاد مردم و آمرین به معروف و ناهیان از منکر در این زمینه باید وظیفه خود را انجام دهند.
** امسال ماه رمضان حوادث خونبار غزه کام مسلمانان را در سراسر جهان تلخ کرد.
** در طول این سال‌های متمادی دولت‌های غریی همیشه رژیم غاصب را کمک کردند پشتیبانی کردند. در محافل جهانی از آن حمایت کردند. انواع و اقسام کمک‌ها را به آن رساندند حق این بود که در این قضیه و فاجعه مهم (غزه) می آمدند جلوی آن را می گرفتند و مانع میشدند اما مانع نشدند دولت‌های غربی به وظیفه خود عمل نکردند. برخی زبانی در حمایت از مردم یک چیزی گفتند اما در عمل نه فقط مانع نشدند بلکه بسیاری از آنها کمک هم کردند مخصوصا دولت مستکبر ظالم آمریکا و انگلیس.
** در حوادث ۶ ماه گذشته فلسطین خود دولت‌های غربی این ذات شریر را در مقابل چشمان دنیا قرار دادند و نشان دادند این تمدن چه تمدنی است؛ کودک می کشند در آغوش مادر و بیمار میکشند در بیمارستان. زورشان به مردان مقاومت نمی رسد به جان خانواده ها و کودکان و مظلومان می‌افتند. چند هزار انسان بی دفاع را در این ۶ ماه به قتل رساندند کجا هستند کسانی که آهنگ ناهنجارشان درباره حقوق بشر گوش دنیا را کر می کند؟ چرا نمی‌بینند، این‌ها بشر نیستند؟ این‌ها حقوق ندارند؟
** رژیم صهیونیستی بر خطاهای خود در حمله به کنسولگری ایران در دمشق اضافه کرد. کنسولگری و دستگاه های سفارت در هر کشوری که وجود دارد به منزله خاک کشوری است که سفارت متعلق به آن است وقتی به کنسولگری ما حمله می کنند مثل این است که به خاک ما حمله کردند، این عرف دنیاست. رژیم خبیث در این قضیه اشتباه کرد، باید تنبیه بشود و تنبیه خواهد شد.
**شهیدان زاهدی، رحیمی و دیگر همراهانشان عاشق شهادت بودند، اینها چیزی از دست ندادند خوشا به حالشان؛ این‌ها کسانی بودند که یک عمر دنبال شهادت دویدند و خدا به آنها این اجرت را داد به خاطر جهادشان. ما داغدار شدیم اما آن‌ها کامیاب شدند. توانستند به مقصود خودشان برسند. هم آنها هم شهدای امنیت در بلوچستان؛ جوانان عزیزی که از مرزهای کشور دارند حراست می‌کنند و جانشان را کف دستشان گرفته‌اند. ملت داغدار اینهاست.
** اختلاف نظری دارید داشته باشید اختلاف نظر سیاسی و غیرسیاسی اشکالی ندارد اما درگیری و یقه‌گیری وحدت را شکستن و دودستگی و دو گروه های جعلی درست کردن به زیان کشور و دین و دنیای شما است.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=43679
  • منبع : ایلنا

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.