• امروز : سه شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۳
0
سید حسین رضویان، عضو شورا و رئیس کمیسیون توسعه پایدار شهری:

در رشت سرمایه گذاران از امنیت اقتصادی برخوردار نیستند

  • کد خبر : 41557
  • ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
در رشت سرمایه گذاران از امنیت اقتصادی برخوردار نیستند
سید حسین رضویان، عضو شورا و رئیس کمیسیون توسعه پایدار شهری در جلسه این هفته صحن علنی شورای شهر رشت، بروکراسی اداری و نبود امنیت اقتصادی را علت اصلی به حداقل رسیدن تعداد سرمایه گذاریها در رشت اعلام کرد.

توسکانیوز/سید حسین رضویان  گفت: در این سالها سرمایه گذاران مختلفی در شوراهای گوناگون به رشت مراجعه کردند اما در تو در توی ادارات برای اخذ مجوزهای لازم به قدری خسته شدند که عطایش را به لقایش بخشیدند!

وی گفت: برای مثال سالهاست که می شنویم در این شهر قرار است هتل جدیدی احداث شود یا یک پارک آبی شکل بگیرد، چه اتفاقی برایش افتاده و کجاست؟ پاسخگو چه کسی است؟
چگونه است سرمایه گذاران را برای دریافت مجوزها به اتاقهای گوناگون عودت می دهند و در نهایت هم اتفاقی برای اجرا رخ نمی دهد؟
مگر رشت تکه جدایی از ایران است؟
سرمایه گذاری که به اینجا می آید را سرخورده می کنند و سپس چه طور می شود که او را می برند در استان مجاور ما و کار شکل می گیرد ؟!

دکتر رضویان با ذکر اینکه شورای شهر فقط شورای شهرداری رشت نیست خاطرنشان کرد: مرمت و بازسازی ساختمان های تاریخی در رشت می تواند برای اقتصاد این شهر ارزش افزوده ایجاد کند ؛ چگونه در شهرهایی چون اصفهان و کاشان این اماکن محل بازدید و گاه بوتیک هتل شده اند اما در رشت چنین اتفاقی رخ نداده و نمی دهد؟!
نقش نهادهای متولی در این نقش آفرینی کجا جا مانده؟

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=41557
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 2انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.