• امروز : دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۴۰۳
0

حضور دو شرکت دانش بنیان فعال در منطقه آزاد انزلی در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت

  • کد خبر : 1236
  • ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
حضور دو شرکت دانش بنیان فعال در منطقه آزاد انزلی در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت
دو شرکت "گیل آزما" و "کاوش تجهیز کاسپین"، که در مرکز شکوفایی شرکتهای نوآور و دانش بنیان این منطقه مشغول به فعالیت می باشند در "هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت" که در مرکز بین المللی نمایشگاه کشور واقع در تهران برگزار شد، حضور پیدا کردند.

پایگاه تحلیلی خبری توسکا نیوز: به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی دو شرکت “گیل آزما” و “کاوش تجهیز کاسپین”، که در مرکز شکوفایی شرکتهای نوآور و دانش بنیان این منطقه مشغول به فعالیت می باشند در “هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت” که در مرکز بین المللی نمایشگاه کشور واقع در تهران برگزار شد، حضور پیدا کردند.

براین اساس شرکت دانش بنیان کاوش تجهیز کاسپین منطقه آزاد انزلی، که در حوزه های طراحی و ساخت تجهیزات بارگذاری دینامیکی و شناسایی خواص مکانیکی مشغول به فعالیت پژوهشی-کاربردی است، در سومین حضور خود در این نمایشگاه ملی، ۱۲ نوع از محصولات خود را مشتمل برمجموعه آزمایشگاه دینامیک و ارتعاشات، اندازه‌گیری خواص مکانیکی شتاب دهنده، آزمایشگاه سیالات،شکل دهی فلزات،پرس دستی و سایر دستگاه ها را که از سطوح حمایتی، دو، سه و چهار برخوردار می باشند، را عرضه نموده است.

از سوی دیگر شرکت گیل آزما نیز که در این منطقه در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های آزمایشگاهی، صنعتی و پزشکی مشغول به فعالیت است در نخستین حضور خود در این نمایشگاه مهم حوزه دانش بنیان کشورمان، ۶ محصول اسکنر سه بعدی بدن و دستگاه های آزمایشگاه مکانیک سیالات که از سطوح حمایتی ۲، ۳ و ۴ بهره مند شده اند، را ارائه کرده است.

در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت کشور که از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ آذر ماه سال جاری در چهار سالن نمایشگاهی، نمایشگاه بین المللی تهران از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد؛ ۳۸۰ شرکت دانش بنیان، نوآور و فناور کشور ۳۰۴ ماده تولید شده و نزدیک به ۹۰۰۰ تجهیزات تولید شده از سوی خود را عرضه نمودند تا در قالب بسته حمایتی معاونت علمی و فناوری بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را بر اساس سطح بندی محصولات پرداخت شود که در سطح اول بین ۴۰ تا ۵۰ درصد، در سطح دوم ۲۵ درصد و در سطح سوم ۱۰درصد تسهیلات به مراکز ارائه می‌گردد.

گفتنی است سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و افزایش ظرفیت های جدید صادراتی به کشورهای منطقه که بهمراه خود افزایش درآمدهای ارزی و اشتغالزایی بیشتر را بهمراه خواهد داشت، حمایت از شرکت های فناور، نوآور و دانش بنیان را در دستور کار قرار داده و براین اساس ظرف سه سال گذشته علاوه بر ارائه بسته های تشویقی و معافیت های متعدد، تفاهم نامه ای با صندوق نوآوری-شکوفایی ملی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد و مرکز شکوفایی شرکت های نوآور و دانش بنیان منطقه نیز از سال ۹۶ ایجاد شده، حمایت هایی که به حضور و فعالیت ۱۲۰ شرکت در این مرکز شده است.

به موارد فوق می توان برگزاری استارآپ های ملی، تشکیل شورای حمایت از ایده های نو منطقه، برپایی نمایشگاه های تخصصی و فرآهم نمودن امکان حضور این شرکت ها در نمایشگاه های داخلی و خارجی که این سازمان در آن مشارکت می کند و آغاز عملیات احداث مرکز فناوری انرژی منطقه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور را نیز اضافه کرد.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=1236
  • منبع : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.