• امروز : پنج شنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۳
2

بی توجهی ۱۲ ساله به قرار داد پروژه رینگ ۹۰ متری رشت

  • کد خبر : 40416
  • ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۷:۲۷
بی توجهی ۱۲ ساله به قرار داد پروژه رینگ ۹۰ متری رشت
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامي شهر رشت امروز در جلسه ای که با حضور برخی از اعضای شورا، شهردار رشت و سرمایه گذار پروژه رینگ ۹۰ متری در ساختمان شهرداری رشت برگزار شد اظهار کرد: عدم وجود کمربندی مناسب و رینگ دور شهر یکی از دلایل بروز ترافیک در این شهر است

توسکامیوز/رئیس شورای اسلامي شهر رشت با ابراز تاسف از بی توجهی پیرامون پروژه رینگ ۹۰ متری گفت: در سال ۸۹ سرمایه گذار بابت این پروژه با شهردار وقت رشت قرار داد منعقد کرد که متاسفانه به دلایل نامعلوم این قرار داد عملیاتی نشده بود و اخیرا با مراجعه این سرمایه گذار به شورا ، مجددآ در مراحل بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، رئیس شورای اسلامي شهر رشت امروز در جلسه ای که با حضور برخی از اعضای شورا، شهردار رشت و سرمایه گذار پروژه رینگ ۹۰ متری در ساختمان شهرداری رشت برگزار شد اظهار کرد: عدم وجود کمربندی مناسب و رینگ دور شهر یکی از دلایل بروز ترافیک در این شهر است.

محمد حسین واثق کارگرنیا به پیگیری های شورای ششم و مجموعه مدیریت شهری پیرامون اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری افزود: در هفته گذشته یک سرمایه گذار که توسط مهندس کوچکی نژاد نماینده محترم مجلس شورای اسلامي به شورا مراجعه کرده بود متوجه واقعیت هایی شدم که موجب تاسف و تامل شد.

وی با تاکید به اینکه اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری نیاز رشت است افزود: این سرمایه گذار با ارائه مدارک و مستنداتی اعلام کرد در سال ۸۹ طرح سرمایه گذاری خود را پیرامون پروژه رینگ ۹۰ متری در رشت ارائه کرد و این طرح مورد موافقت قرار گرفت و به منظور اجرای آن نیز قرار دادی ما بین شهرداری رشت و سرمایه گذار بخش خصوصی منعقد شد.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با اشاره به اینکه طرح ارائه شده پیرامون اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری در همان سال ۸۹ مجوزهای لازم را کسب کرد گفت: علیرغم اخذ مجوز اولیه صادره از کمیسیون ماده پنج و دیگر دستگاه های مربوطه ، متاسفانه شهرداری رشت هیچ رغبتی از این بابت نشان نداد و این قرار داد بنا به دلایل نامعلوم طی این سالها مسکوت و پنهان باقی مانده بود.

کارگرنیا با بیان اینکه پس از مراجعه این سرمایه گذار و اطلاع از قرار داد ، به شهردار محترم تاکید شد که در نخستین زمان ممکن ، جلسه ای با این محوریت برگزار کند تصریح کرد: این طرح هیچ گونه بار مالی برای شهرداری رشت به همراه ندارد و صفر تا صد هزینه های آن توسط سرمایه گذار بخش خصوصی تامین می شود‌.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مربوط به پروژه رینگ ۹۰ متری موجب کاهش بار ترافیکی به خیابان‌های اصلی و هسته مرکزی شهر ش ه و ایجاد درآمد برای شهرداری و همچنین ارتقای وضعیت معیشت افراد در حاشیه رینگ می شود بیان کرد: واقعا تاسف برانگیز است که سالها این طرح سرمایه گذاری بدون دلیل موجه مسکوت باقی مانده بود و از سوی شهرداران وقت و مدیران مربوطه در شهرداری پیگیری درستی انجام نشده است.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با تاکید به اینکه از استاندار گیلان تقاضا داریم در این باره مساعدت ویژه با مجموعه مدیریت شهری رشت داشته باشد گفت: وضعیت ترافیک رشت بسیار نابسامان است و چنانچه این طرح سرمایه گذاری در همان سال ۸۹ اجرایی می شد ، در حال حاضر شاهد گره های ترافیکی در این شهر نبودیم و از استاندار گیلان به عنوان رئیس کمیسیون ماده پنج تقاضا داریم با صدور مجوزهای مربوطه در کوتاهترین زمان ممکن در راستای اجرای پروژه رینگ ۹۰ متری و خیابان ۱۳۶ متری با هدف کاهش ترافیک رشت مساعدت لازم را داشته باشد تا سرمایه گذار بتواند در اسرع وقت نسبت به تجهیز کارگاه و اجرای این پروژه اقدام کند.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=40416
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.