• امروز : پنج شنبه - ۳ فروردین - ۱۴۰۲
0
استاندار گیلان تاکید کرد:

اولویت شرکتهای پخش باید محصولات داخلی کشور باشد

  • کد خبر : 1500
  • ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
اولویت شرکتهای پخش باید محصولات داخلی کشور باشد
ارسلان زارع روز یکشنبه در جریان بازدید از چند شرکت پخش مواد غذایی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به اهمیت تامین معیشت و کالاهای اساسی  مردم اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی دشوار ناشی از تحریم های ظالمانه باید عزم عمومی بر این باشد که تلاش های نتیجه بخشی را برای آرامش بازار و جلوگیری از التهاب داشته باشیم که این موضوع به معنای نظارت بر چگونگی شبکه توزیع است

به گزارش ایرنا ارسلان زارع روز یکشنبه در جریان بازدید از چند شرکت پخش مواد غذایی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به اهمیت تامین معیشت و کالاهای اساسی  مردم اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی دشوار ناشی از تحریم های ظالمانه باید عزم عمومی بر این باشد که تلاش های نتیجه بخشی را برای آرامش بازار و جلوگیری از التهاب داشته باشیم که این موضوع به معنای نظارت بر چگونگی شبکه توزیع است.
وی با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۹۹ توسط دولت در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های ذیربط از جمله تلفیق در حال رسیدگی است، افزود: تمامی ارکان نظام به ویژه دولت برای جلوگیری از نوسانات قیمت ها و کنترل بازار در شرایط سخت و دشواری های اقتصادی ناشی از تحریم  اهتمام داشتند.
وی اضافه کرد: همانطور که در سال جاری تحریم مدیریت شد تا لطمات  و آسیب های آن کمتر مردم را رنج بدهد، باید در سال آینده نیز شرایط بهتری را در تامین کالاهای مورد نیاز مردم با اصلاح ساختارها و جلوگیری از التهاب بازار داشته باشیم.
زارع با بیان اینکه بدلیل درک بخش خصوصی و مردم مشکلات کمتری در زمینه نوسانات بازار در استان داشته ایم، خاطر نشان کرد: این به معنای نبود مشکلات نیست و عزم عمومی  باید برای برطرف کردن نگرانی های مردم ، آرامش بر بازار و جلوگیری از التهابات در بازار  ادامه داشته باشد.
وی یکی از عوامل تاثیر گذار در بازار را در شبکه توزیع ، شرکت های پخش عنوان و تاکید کرد: باید هر قدر بتوانیم از نظر تامین و انضباط شبکه توزیع اطمینان بخشی را بیشتر کنیم که این امر موجب آرامش بیشتر مردم می شود.
وی با بیان اینکه اولویت شرکت های پخش باید محصولات داخل کشورمان باشد ، گفت:  ۱۴۱ شرکت پخش که افزون بر چهار هزار نفر اشتغالزایی مستقیم در استان داشته اند و حلقه واسط بین تامین کنندگان کالا و مصرف کنندگان هستند،  باید عمدتا از محصولات داخل استان برای تامین نیازهای بازار استفاده کنند.
زارع با اشاره به  تولید کافی در برخی محصولات همچون گوشت سفید و قرمز در استان گفت: در برخی محصولات همچون گوشت سفید و قرمز  نه تنها خودکفا هستیم ، بلکه نیازهای استان های دیگر را نیز تامین می کنیم؛ از این رو انتظار داریم که قراردادهایی که در این ارتباط بسته می شود با تولید کنندگان  استان باشد.
وی در ادامه ذائقه و سلیقه مشتری را تلفیقی از کیفیت و نرخ منصفانه دانست و گفت: این کیفیت و نرخ منصفانه برای گردشگران نیز ملموس باشد و از این رو، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید  انجمن های حمایت از حقوق مصرف کنندگان را  در جهت حمایت از حقوق شهروندی تقویت کنند.
زارع، حیات شرکت های پخش را نیز در گرو رفاه و رضایت مصرف کنندگان عنوان و تصریح کرد: با وجود اینکه مشکلی برای تامین کالا نداریم ولی کالاها باید به وفور و قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد.
وی با  یادآوری اینکه تغییر نرخ سوخت نباید بهانه ای برای گران فروشی باشد، گفت: نظارت های مستمری که در استان انجام شده بیانگر آنست که تولید کنندگان، عرضه کنندگان و مردم شرایط کشور را درک کرده اند و عده اندکی تخلف کرده اند که شناسایی و برخوردهای قانونی با آنها انجام شده است.
زارع همچنین با اشاره به راه اندازی پویش “بدون درج قیمت، کالا نخریم”  گفت:  راه اندازی این پویش در استان را از  پیوستن خودم و خانواده ام به آن  شروع می کنم ؛ چرا که این حق قانونی مردم است که  این امر در شفافیت قیمت ها ، کنترل بازار و جلوگیری از گرانفروشی تاثیر گذار است.
وی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری برای اطلاع رسانی و مشخص کردن قیمت ها در بازار و فروشگاه ها گفت: ما برای راه اندازی این سامانه جزو استان های پیشتاز باشیم که این موضوع موجب می شود همه انجمن های تولید و توزیع در این مسئولئیت اجتماعی شرکت  کنند.
وی همچنین با استماع مشکلات چندین شرکت پخش استان دستورات لازم برای پیگیری رفع مشکلات شرکت آنان از جمله درباره لاستیک بخش خودرویی آنها و سرمایه در گردش  صادر کرد.
استاندار گیلان همچنین از سه شرکت پخش در استان بازدید کرد.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=1500

برچسب ها

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.