• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
2

استاندار گیلان به پرهیز از هرگونه جانبداری به عنوان اصل مهم در حفظ  سلامت انتخابات تاکید کرد

  • کد خبر : 3197
  • ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
استاندار گیلان به پرهیز از هرگونه جانبداری به عنوان اصل مهم در حفظ  سلامت انتخابات تاکید کرد
ارسلان زارع روز چهارشنبه در نشست شورای اداری استان صیانت از آرای مردم را وظیفه اصلی و ذاتی همه مدیران انتخابات دانست و  بر پرهیز از هرگونه جانبداری به عنوان اصل مهم در حفظ  سلامت انتخابات تاکید کرد

 

توسکا نیوز_ ارسلان زارع روز چهارشنبه در نشست شورای اداری استان صیانت از آرای مردم را وظیفه اصلی و ذاتی همه مدیران انتخابات دانست و  بر پرهیز از هرگونه جانبداری به عنوان اصل مهم در حفظ  سلامت انتخابات تاکید کرد.
وی  با بیان اینکه نقش مردم در نظام های مردم سالار برکسی پوشیده نیست، افزود:  مجلس به عنوان رکن اساسی و نیروی  تعیین کننده در ملاحظات کشور داری از جمله مسائل مرتبط با توسعه، پیشرفت و تحقق آرمان های یک ملت و اجرای سیاست های توسعه ای تاثیر اساسی دارد.
وی مجلس شورای اسلامی را همچون مجلس کشورهای دیگر دنیا عهده دار مسئولیت کلیدی در تدوین و اجرای سیاست های بهینه در توسعه ملی و منطقه ای  عنوان و بیان کرد: جایگاه مجلس شورای اسلامی در امر مهم قانونگذاری نظارت ، انتخابات و اختیارات گسترده و نمایندگان مردم تضمینی برای پیاده سازی قوانین و همه برنامه های اجرایی است.
زارع با اشاره به اینکه مجلس قدرتمند نقشی  بسیار موثر در توسعه شکوفایی و بالندگی کشور دارند، خاطرنشان کرد: مجلس قدرتمند؛  توسعه ، تحکیم مردم سالاری و حاکمیت قانون را تسهیل و حفظ حقوق انسانی شهروندان را تضمین می کند.
نماینده عالی دولت در گیلان تاکید کرد: باید ضمن بستر سازی برای مشارکت حداکثری به واسطه حمایت بیشتر مردم و مشارکت سیاسی آنان در انتخابات که زمینه ساز مجلسی قوی تر خواهد بود ، در اجرای دقیق قانون مصر باشیم.
وی صیانت از آرای مردم را وظیفه اصلی و ذاتی همه مدیران انتخابات خواند و گفت: با وجود تاکیدات مکرر ، دوباره بر رعایت بی طرفی و پرهیز از هرگونه فعالیت گفتار و یا رفتاری علیه داوطلبی  تاکید می کنم  و استفاده از امکانات دولتی ، خلاف قانون و شرع اسلام  است.
زارع  با بیان اینکه رعایت بی طرفی موجب ارتقای اعتماد عمومی می شود، گفت: تلاش ها برای تحقق مشارکت حداکثری است بنابراین برای  تضمین سلامت انتخابات همه تدابیر لازم اندیشیده شده است.
وی مشارکت مردم گیلان را در دوره های مختلف انتخابات نسبت به سایر انتخابات از متوسط استان های دیگر بیشتر خواند و گفت: برای برگزاری منظم و با شکوه این انتخابات نیاز به همکاری بیشتر مدیران دستگاههای اجرایی است .
ثبت میراث طبیعی و فرهنگی استان در جلب بیشتر  گردشگر ان داخلی و خارجی موثر است
استاندار گیلان با بیان اینکه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی دستاورد خوبی برای حفظ طبیعت  و در جهت توسعه پایدار و حفظ محیط زیست است، گفت:  این مهم زمینه حضور گردشگران خارجی را بیشتر از گذشته فراهم کرده است.
وی ادامه داد: همچنین تصمیم گرفتیم تا چادر شب بافی گیلان ثبت ملی شود که این امر  در کوتاهترین زمان  انجام شد.
وی ثبت جهانی میراث در استان را در جهت جذب گردشگر داخلی و خارجی نیز موثر خواند و گفت: باید اهتمام داشت تا ماسوله نیز ثبت جهانی شود .
وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن گیلان و حضور شمار فراوان مسافران و گردشگران در گیلان طی ایام نوروز  خواست تا برای  خدمات بهتر و بیشتر از تمامی امکانات و ظرفیت ها  از جمله سازمان های مردم نهاد استفاده شود.
استاندار گیلان  در ادامه بر ضرورت کنترل و نظارت قیمت ها در استان طی ایام نوروز از سوی اداره  تعزیرات حکومتی استان نیز تاکید کرد.
وی همچنین به تکریم مردم و ارباب رجوع توسط دستگاههای اجرایی تاکید و بیان کرد: از روز نخست مسئولیتم بر این مهم تاکید کرده و از وظایف ذاتی و قانونی همه دستگاههاست .
نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم  رعایت قانون ، مقررات و دستور العمل ها با استفاده بهینه از منابع با چابکی ، چالاکی و سرعت عمل را از وظایف مهم مدیران دانست.
مدیران  فقط یکماه فرصت دارند تا  بر اساس انتظارات و جلب رضایت مردم توان خود را نشان دهند
استاندار گیلان در ادامه سخنانش  با اشاره به اینکه از  روز نخست  به دست گرفتن سکان مدیریت استان، توان  مدیران را پیشداوری نکرده  گفت: ارزیابی عملکرد مدیران طی این مدت ؛ براساس شاخص ها و انتظارات انجام شده  که براین اساس تعدادی از مدیران عملکرد خوب و بسیار خوب داشتند که شایسته حمایت و تشویقند.
زارع افزود: تعدادی از مدیران نیز عملکرد متوسطی داشتند که یکماه فرصت می دهم  تا براساس انتظاراتی که مطرح کردم ، رضایت مردم را جلب کنند.
استاندار گیلان عملکرد عده ای از مدیران  را ضعیف خواند و گفت: عده ای از مدیران نتوانستند عملکرد رضایت بخش داشته باشند ؛ از این رو تصمیمات لازم گرفته شده و می شود و به همین دلیل در آینده با ما نخواهند بود.
۲ هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه آماده شده، این تعداد صندوق های اخذ رای  ” با دو هزار و ۲۱۴ شعبه ثابت” و “۳۴۵ شعبه سیار” در شهرها و روستاها در مناطق کوهستانی و صعب العبور برنامه ریزی شده است.
یک میلیون و ۹۵۸ هزار و ۴۷۳ نفر در گیلان واجد شرایط رای دادن هستند که ۹۱ هزار و ۹۹۸ نفر دختر و پسر نیز رای اولی ها را شامل می شود، در مجموع ۴۵ هزار نفر در این استان امر برگزاری انتخابات را برعهده دارند

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=3197
  • منبع : توسکا نیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.