• امروز : دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳
0

آغاز به کار دبیرخانه چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی

 • کد خبر : 1650
 • ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
آغاز به کار دبیرخانه چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی
نشست خبری چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی با هدف انتشار رسمی فراخوان این دوره در محل دبیرخانه دائمی دوسالانه ، دفتر موسسه سبزکاران بالان برگزار شد.

آغاز به کار دبیرخانه چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی

نشست خبری چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی با هدف انتشار رسمی فراخوان این دوره در محل دبیرخانه دائمی دوسالانه ، دفتر موسسه سبزکاران بالان برگزار شد.
در این نشست بیان شد که دلیل تاخیر انتشار فراخوان این دوره، چالش جذب حامی مالی بوده که نهایتا با تامین حداقل ها چهارمین دوسالانه آغاز شد.
افشین میرزایی دبیر دوسالانه ضمن تشکر از حامیان مالی و معنوی این دوره به موضوع سرمایه اجتماعی پرداختند که آن، محدود به مرز های جغرافیایی نبوده و برآنیم بتوانیم در آینده ای نزدیک به صورت بین المللی دو سالانه را برگزار کنیم.
سپس اذعان داشتند که دلیل برگزاری چنین جشنواره ای توسط یک موسسه محیط زیستی این بوده که اعتقاد داریم محیط زیست بدون صلح و صلح بدون اعتماد ممکن نخواهد بود و اعتماد خمیرمایه ایجاد سرمایه اجتماعی در جامعه است.
چهارمین دوسالانه ملی عکس سرمایه اجتماعی متشکل از بخش اصلی با موضوعیت “سرمایه اجتماعی” و بخش ویژه “سرمایه اجتماعی در جشن ها و بازی های بومی و محلی” در سرزمین ایران خواهد بود.
از تغییرات این دوره نسبت به ادوار گذشته تعیین هیات ارزیابی متشکل از افراد متخصص و صاحب نظر برای ارزیابی اولیه مصادیق تصویری خواهد بود. تلاش ما بر این است بتوانیم نمودهای کم تر دیده شده سرمایه اجتماعی در جامعه را به نمایش بگذاریم.
سپس نسیم طواف زاده مدیرعامل موسسه سبزکاران و برگزار کننده دوسالانه، ضمن اشاره به موضوعات و مثال هایی از نمودهای سرمایه اجتماعی در جامعه اذعان داشتند که ما اعتقاد داریم سرمایه اجتماعی ابزار توسعه نیست بلکه المانی است که می تواند نشان دهنده توسعه باشد. ما برآن نیستیم بگوییم وجود سرمایه اجتماعی یعنی رسیدن به توسعه بلکه برآنیم بگوییم در کنار سایر شاخص های توسعه پرداختن به موضوع سرمایه اجتماعی ضروری و بایسته است.
در این دوره هیئت داوران به دبیری آقای الوند رضازاده متشکل از آقایان مهدی سروری، علی شاکر، علیرضا عزتی، شباب گلچین و کریم متقی خواهد بود. تلاش کرده ایم تا از سایر استان ها نیز افراد خبره ای را در تیم داوری داشته باشیم.
طبق ادوار گذشته دبیرخانه دائمی دوسالانه و برگزاری مراسم اختتامیه و نمایشگاه اولیه در شهر رشت خواهد بود و سپس نمایشگاه آثار برگزیده را در سایر استان ها خواهیم داشت. ضمن اینکه آثار برگزیده سومین دوره در ۵ استان کشور در سال ۹۷ به نمایش گذاشته شدند.
ضمنا از تغییرات دیگر این دوره ، ایجاد سایت تخصصی دوسالانه عکس سرمایه اجتماعی می باشد که علاقه مندان از امروز می تواند با مراجعه به آدرس WWW.SCF.PICS ضمن دریافت اخبار و اطلاعات لازم با موضوع سرمایه اجتماعی؛ برای شرکت در این دوره اقدام نمایند.
گاهشمار این دوره به قرار ذیل خواهد بود:

آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۵بهمن۱۳۹۸

اعلام نتایج داوری: ۳۰بهمن۱۳۹۸

اختتامیه دوسالانه و شروع نمایشگاه: ۱۰ اسفند۱۳۹۸

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=1650

  برچسب ها

  ثبت نظرات

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
   دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.