0

پیشرفت ۸۲ درصدی پروژه بهسازی لندفیل سراوان رشت

  • کد خبر : 41603
  • ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶
پیشرفت ۸۲ درصدی پروژه بهسازی لندفیل سراوان رشت
رحیم شوقی، شهردار رشت با اشاره به اجرای پروژه بهسازی لندفیل سراوان از اواخر آبان ماه سال گذشته گفت: ابتدای امسال اجرای پروژه بهسازی به دلیل تنش‌های محلی حدود ۴۰ روز متوقف شده بود و دوباره در حال فعالیت است.

توسکانیوز/رحیم شوقی، شهردار رشت با اشاره به اجرای پروژه بهسازی لندفیل سراوان از اواخر آبان ماه سال گذشته گفت: ابتدای امسال اجرای پروژه بهسازی به دلیل تنش‌های محلی حدود ۴۰ روز متوقف شده بود و دوباره در حال فعالیت است.

او از پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی این پروژه خبر داد و افزود: حدود ۱۰ هکتار از اراضی لندفیل سراوان رشت به طور کامل روکش شده است.

شهردار رشت همچنین با بیان اینکه مساحت منطقه لندفیل سراوان بیش از ۲۱ هکتار است، تصریح کرد: این منطقه به منظور جلوگیری از نفوذ شیرابه به طرف اراضی و آب‌های سطحی و زیرسطحی به طور کامل روکش می‌شود.

شوقی هزینه اجرای پروژه بهسازی لندفیل سراوان رشت را ۸۸ میلیارد تومان تاکنون اعلام کرد و گفت: ساخت دیوار خاکی مسلح به طول ۳۰۰ متر و ارتفاع ۹ متر و همچنین ۴ پشته خاکی به ارتفاع ۱۰ متر جهت جلوگیری از رانش و پوشش زباله‌های طرف دره به اتمام رسیده است.

به گفته او، ساماندهی زباله‌های دپو شده، روکش محل دفن پس از ایجاد شیب مناسب، هدایت شیرابه‌ها به یک حوضچه، پمپاژ شیرابه‌ها به طرف محل تصفیه خانه، ممانعت از ریزش زباله‌ها با دیواره سازی و ایجاد پشته‌های خاکی و جلوگیری از اختلاط آب باران با شیرابه‌ها، ایجاد چاه‌های خروج گاز، اجرای سیستم‌های زهکشی و در نقاط مختلف لندفیل و لوله گذاری به جهت هدایت آن به سمت حوضچه از جمله اهداف اجرای پروژه بهسازی لندفیل سراوان محسوب می‌شود.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=41603
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.