پائیزه ای دیگر، برای خرید کتاب در گیلان
پائیزه ای دیگر، برای خرید کتاب در گیلان
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اعلام خبر در پیش بودن اجرای طرح حمایتی پائیزه کتاب از کتاب فروشی های متقاضی  در استان خواست در سایت طرح کتاب ثبت نام کنند

توسکانیوز_حسین ابراهیمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : اجرای طرح حمایتی پائیزه کتاب از روز دوشنبه پنجم آبانماه با ۲۰ درصد یارانه خرید به مدت هشت روز آغاز می شود.
وی اظهار داشت: حداکثر یارانه اختصاصی هر کتاب فروشی، میزان و درصد مشارکت کتاب فروشی ها در تخصیص یارانه بر اساس اعتبار کلی طرح تعیین و قبل از شروع آن اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: کتاب های عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان مشمول این طرح می شوند اما کتاب های آموزشی، کمک آموزشی، افست، فاقد شماره شابک، دارای شابک غلط و کتاب هایی که در بانک اطلاعاتی خانه کتاب و ادبیات ایران ثبت نشده اند، در این طرح قرار نمی گیرند.
ابراهیمیان افزود: ارائه تخفیف در این طرح فقط شامل کتاب های چاپی است و سایر کالاهای فرهنگی عرضه شده در کتاب فروشی را در برنمی گیرد.
وی گفت: کتابفروشی های مشارکت کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.
سال گذشته ۲۰ کتاب فروشی در استان مجری طرح پائیزه کتاب بودند و اجرای طرح به صورت کشوری موجب شد تا گیلان بر اساس میزان فروش، رتبه ششم و بر اساس تعداد فروش کتاب رتبه هفتم کشور را از آن خود کند.
۱۷۰ کتاب فروشی در گیلان فعال است

  • منبع خبر : ایرنا