• امروز : پنج شنبه - ۳ فروردین - ۱۴۰۲
1

نوش دارو پس از مرگ سهراب / بحران مدیریت در کشور مردم را به کام مرگ کشاند

  • کد خبر : 3908
  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
نوش دارو پس از مرگ سهراب / بحران مدیریت در کشور مردم را به کام مرگ کشاند
آقایان مسئول تیر خطا زده اید و قابل جبران نیست ،در حال حاضر بحران ،از شرایط جنگی هم بالاتر است. بهای بی تدبیری بعضی از مسئولان را مردم با جانشان پرداختند، چه کسی این غرامت را می پردازد؟ مردم تا کی باید با جانشان تاوان آزمون و خطای شما را در مدیریت بپردازند؟ به دلیل ناکارآمدی برخی مدیران درکشور با تصمیم های نادرست و تاخیر در تصمیهای بجا و اصولی، جان بسیاری از هموطنان مان از دست رفت.

 

اختصاصی توسکا نیوز _ریحانه خوشحال . آقایان مسئول تیر خطا زده اید و قابل جبران نیست.در حال حاضر بحران ،از شرایط جنگی هم بالاتر است.
بهای بی تدبیری بعضی از مسئولان را مردم با جانشان پرداختند. چه کسی این غرامت را می پردازد؟
مردم تا کی باید با جانشان تاوان آزمون و خطای شما را در مدیریت بپردازند؟
به دلیل ناکارآمدی برخی مدیران درکشور با تصمیم های نادرست و تاخیر در تصمیهای بجا و اصولی، جان بسیاری از هموطنان مان از دست رفت.

به دلیل ناکارآمدی برخی مدیران درکشور با تصمیم های نادرست و تاخیر در تصمیهای بجا و اصولی، جان بسیاری از هموطنان مان از دست رفت.
باید بپذیرید که دیر کردید و نتوانستید تصمیم درست  و در لحظه بگیرید و با تاخیر انداختن هشدارهای جدی جمعی از رسانه ها خسارات زیادی از جمله جانی و اقتصادی به کشور وارد کردید.
خساراتی که هم جان ملت را به نابودی کشاند ،هم عده ی عظیمی را داغدار کرد وهم به اقتصاد کشور آسیب جدیرساند.
در واقع با ورود کرونا به کشور ما به این نتیجه رسیدیم که هیچ گونه آمادگی در زمانهای بحرانی نداریم چرا که با ورود یک ویروس تمام داروخانه های ما مستاصل شد ،کارگران بیکار، کادر پزشکی به دلیل نبود امکات و تجهیزات پزشکی بیمار و آذوقه و معیشت مردم مختلشد حتی نمی توانیم به موقع مدیران مان را هوشیار کنیم ،عواقب کار را برایشان ترسیم و راهکار مناسب رادر اختیارشان بگذاریم.
ستاد ملی مقابله با کرونا می توانست خیلی قاطعانه تر و سریعتر تصمیم بگیرد و قاطعانه ترهم اجرا کند تا شاهد این همه اتفاقات ناگوار و نامیمون نباشیم در واقع نوش دارو پس از مرگ سهراب بودیم.
بهتر نبود همان ساعات اولیه تن به محدود کردن مسافرین به استان گیلان میدادید تا شاهد از دست دادن این همه انسان بیگناه نباشیم؟؟؟
بهتر نبود همان  روزهایی که تمام دنیا با چین قطع رابطه کرد تا جان ملتش را در امان نگه دارد شما هم با چین قطع رابطه میکردید تا این همه به اقتصاد کشور لطمه وارد نشود؟؟ و مردم بیش از پیش زیر خط فقر نروند؟ علاوه بر آن نیمی از مردم داغدار عزیزان و وابستگان شان نباشند؟؟
پاسخ این همه اهمال، قصور و کوتاهی را چه کسی خواهد داد؟؟
شاید بگویید که این یک ویروس فراگیر بود که تمام دنیا را درگیر خود کرد و فقط ایران نبود که انسانهای زیادی را از دست داد.
بله درست است و شما کاملا منطقی به آن میپردازید اما سوالی که ذهن همه را درگیر کرده اینست  که آن تمام دنیا، رابطه اش را با کشور انتقال دهنده ویروس کرونا قطع کرد و باز هم درگیر شد و حال حرف برای گفتن دارد که به مردمش بگوید من تمام تلاشم را کردم اما نشد.
اما شما چه؟ شما چه پاسخی دارید به مردم بدهید ؟  شما نمی توانید بگویید تمام تلاشتان را کردید و نشد. چون آن هنگام که تمام دنیا با چین قطع رابطه کردند شما نه تنها با آنها ارتباط داشتید و حتی پروازهای آنان را پوشش می دادید بلکه چینی ها را برداشته و به قلب گیلان آوردید تا به مسابقات وزنه برداری بپردازید چه بسا که اگر این مسابقه را کنسل و آن روابط هوایی رابایکوت میکردید هرگز این شائبه در بین مردم ایجاد نمی شد که شما رامقصر ورود این ویروس به کشور بدانند از همه اینها هم که بگذیریم باید به مدیریت در آن زمان بحران پرداخت که متاسفانه در مدیریت بحران بوجود آمده هم نتوانستید تصمصات درست و بجا بگیرید و با سرعت بخشیدن به این تصمصات جلوی انتشار به موقع ویروس را بگیرید چرا که اگر در همان ساعات اولیه تشخیص کرونا در قم و گیلان این دو استان را قرنطینه می کردید دیگر نه مسافری از قم خارج میشد تا استانهای دیگر را آلوده کند و نه مسافری به گیلان می آمد تا به بحران بوجود آمده دامن بزند.
متاسفانه عدم تصمیم گیریهای درست و به موقع باعث شد تا مردم تاوان سنگینی را بپردازند در واقع بهای بی تدبیری مسئولین را مردم با جان و مالشان پرداختند.
آیا دولت فکری به حال معیشت مردم کرده است که میگوید خانه بمانند؟ آنهایی که کارگرند و حقوق بگیر دولت نیستند و حقوق ثابت ندارند اگر در خانه بمانند چه باید بخورند؟ و چگونه امرار معاش کنند؟
اینکه دولت فقط به مردم بگوید خانه بمانید مشکلی را حل نمی کند مگر آنکه مبلغی را به عنوان کمک معیشت به حساب مردم بریزد تا دیگر بهانه ای برای بیرون آمدن نباشد  وگرنه تا زمانیکه مردم با  مشکل معیشت دست و پنجه نرم میکنند اوضاع بدتر از این خواهد شد چرا که برای رفع نیاز خانواده مجبورند سر کار بروند و این قصه پر غصه همچنان جان هزاران نفر را خواهد گرفت.
* شایان ذکر است :استاندار قزوین با اضطراری خواندن وضعیت موجود اعلام کرد ورود خودروهای استان های آلوده به قزوین ممنوع است .
* ستاد مبارزه با ویروس کرونا در اردبیل هم اعلام کرد ورود هر گونه مسافر به استان اردبیل ممنوع و هیج هتلی حق پذیرش ندارد
* استاندار لرستان گفت: سفر به لرستان در این ایام ممنوع بوده و هیچ گونه تسهیلاتی به گردشگران احتمالی ارایه نخواهد شد
* فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: ورود خودروهای غیربومی به استان زنجان ممنوع بوده و مسافرین می توانند بدون ورود به شهرهای استان زنجان به سفر خود ادامه دهند.
* فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: ما مخالف تغییر ساعات کاری ادارات به حالت عادی هستیم .کاهش ساعت کاری با هدف صیانت از سلامت احاد شهروندی ، کاهش سرایت پذیری و کاهش تردد در سطح شهر انجام شد.
و حال آنکه ساعات اداری ادارات استان گیلان به عنوان دومین استان مبتلا به کرونا به حالت عادی برمیگردد  ودر عین حال از مردم می خواهند از خانه هایشان بیرون نیایند بلاخره ما متوجه نشدیم که این کارمندان و کارگران شرکتها  جزء همین  مردم گیلان هستند که باید در خانه های خود بماند یا باید طبق رواال عادی سرکار بروند؟
بلاخره ما جز دومین استان الوده به کرونا هستیم یا نه همه چیز عادیست!!
آقایان مسئول این دوگانگی ها در رفتار شما باعث شده اکنون همه چیز در گیلان به روال عادی برگشته و مردم از قرنطینه بودن خانگی دست کشیده اند چون با خود می اندیشند که آیا وضعیت عادیست یا خیر؟ که اگر عادیست پس باید بیرون بروند و طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند و اگر غیرعادیست پس سرکار رفتن مردم طبق روال عادی چه معنی دارد؟ دوگانگی تا کی ؟
حال ما مانده ایم با مسئولانی که همچنان منتظرند تا باز هم گیلانیان قربانی تاخیر در تصمیم گیری هایشان شود!!
آقایان مسئول تنها راه قطع زنجیره کرونا ویروس قرنطینه کردن استان گیلان و راه ندادن مسافرین به استان است.
چقدر دیگر هشدار بدهیم تا دست به کار شوید و جدی بگیرید چقدر دیگر باید قربانی بدهیم تا گوش شنوا پیدا کنید؟
منتظر مانده اید گیلان در اثر مرگ و میرهای کرونایی و بی تدبیریهای های شما خالی از سکنه شود بعد تدبیر درست اتخاذ کنید ؟
مردم تا کی باید با جانشان خطای انسانی شما را پاسخ بدهند؟
آقایان مسئول تیر خطا زده اید و قابل جبران نیست.در حال حاضر بحران ،از شرایط جنگی هم بالاتر است.
اعلام میکنید جلوی مسافرین غیر بومی را میگیرید آنگاه ما شاهد مسافرین غیر بومی با پلاکهای تهران و کرج دراستان گیلان هستیم
سه کشور انگلیس آلمان و فرانسه با بیانیه ای ضمن اعلام همبستگی با قربانیان ویروس کرونا در ایران از ارسال کمکهای پزشکی و مالی به ایران خبردادند ولی هنوز هیچ بسته ای به گیلان که دومین استان مبتلا به کروناستنرسیده است چرا؟؟؟
بلاخره یک روز کرونا ریشه کن خواهد شد و ما میمانیم وتاریخی که از تصمصهای نادرست و نابجای ما حکایت خواهد کرد پس آنگونه تاریخ را بنگاریم که آیندگان از ما به نیکی یاد کنند

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=3908
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.