نمی‌توان، برای مردم تعیین تکلیف کرد
نمی‌توان، برای مردم تعیین تکلیف کرد
 عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: با توجه به شرایطی که کشور با آن مواجه است باید مشارکت حداکثری را در انتخابات 1400 مدنظر داشت چراکه یکی از عواملی که می‌تواند مردم را در صحنه نگه دارد، شوق انتخاباتی است

توسکانیوز_ به گزارش برنا؛ علی‌محمد نمازی در این باره که برخی بر این باورند، چهره‌های مطرح شده برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰، تکراری بوده و به نوعی امتحان خود را در سال‌های اخیر پس داده‌اند، گفت: مدت‌هاست که برخی این بحث را مطرح می‌کنند که لازم است، مجلس جوان انقلابی تشکیل شود و برای انتخابات ۱۴۰۰ هم رئیس جمهور جوان انتخاب شود حال اگر انتخابات، آزاد است و همه مردم پای صندوق‌های رأی می‌آیند، می‌توانیم توصیه کنیم که کشور به چه چیزهایی نیاز دارد اما باید، اجازه داد که در نهایت مردم انتخاب کنند.
او افزود: بنابراین نمی‌توان، برای مردم تعیین تکلیف و یا پیش تکلیف کرد؛ به عنوان مثال مجلس چگونه باید باشد یا رئیس جمهور آینده باید چگونه باشد. نتیجه همین می‌شود که در بررسی صلاحیت کاندیداها، اکثریت قاطع کاندیداهای اصلاح طلب و حتی برخی اصولگرایان و مستقلین رد صلاحیت می‌شوند و در نهایت یک رقابت غیررقابتی، برگزار می‌شود.
نمازی بیان کرد: اگر در انتخابات ریاست جمهوری، کاندیداهای متنوع و مورد علاقه مردم حضور نداشته باشند، وضعیت مشارکت و میزان رأی بسیار پایین تر از انتخابات مجلس خواهد بود چراکه به هر حال انتخابات مجلس تا حدود زیادی رقابت قومی، محلی و قبیله‌ای است در حالی که در انتخابات ریاست جمهوری، چنین وضعیتی وجود ندارد. از این رو بیش از این که به این مسئله توجه شود که چه کسی کاندیدا شود یا نشود، باید به مشارکت حداکثری توجه کرد به بیانی دیگر این نوع تعیین تکلیف کردن‌ها، نشان دهنده این است که انتخابات آینده، انتخاباتی آزاد نیست، بلکه هدایت می‌شود.
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران تصریح کرد: با توجه به شرایطی که کشور با آن مواجه است باید مشارکت حداکثری را در انتخابات ۱۴۰۰ مد نظر داشت، چراکه یکی از عواملی که می‌تواند مردم را در صحنه نگه دارد، شوق انتخاباتی است.

 

 

  • منبع خبر : برنا