• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
1

مهم ترین اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در برق منطقه‌ای گیلان

  • کد خبر : 3877
  • ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۸
مهم ترین اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا در برق منطقه‌ای گیلان

  برای مقابله با ویروس کرونا طی جلسات متعددی که توسط شورای معاونین و مدیران دفاتر مستقل، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و واحد HSE در شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان برگزار شد، اقدامات متعددی به شرح زیر انجام شد: ۱- رستوران، سالن ورزش و استخر شرکت تا اطلاع ثانوی تعطیل شد و نمازخانه […]

 

برای مقابله با ویروس کرونا طی جلسات متعددی که توسط شورای معاونین و مدیران دفاتر مستقل، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و واحد HSE در شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان برگزار شد، اقدامات متعددی به شرح زیر انجام شد:
۱- رستوران، سالن ورزش و استخر شرکت تا اطلاع ثانوی تعطیل شد و نمازخانه شرکت تا اطلاع ثانوی تعلیق گردید.
۲- محلول ضدعفونی تهیه و در اختیار همه اتاق های حوزه ستادی و انبار شرکت قرار گرفت واعلام گردید در صورت اتمام جهت شارژ مجدد محلول مراجعه نمایند.
۳-با توجه به کمبود ماسک، ماسک به تعداد محدود تهیه و به همراه دستکش های لاستیکی یکبار مصرف در اختیار همکاران خدماتی قرار گرفت.
۵-با استفاده از محلول ضدعفونی کننده در دو نوبت (صبح شروع و بعدازظهر پایان ساعت اداری)کلیه سرویس های بهداشتی و راهروها و راه پله ها ضدعفونی می گردد .
۶-کلیه لیوان ها و استکان ها و ظروف عمومی از داخل آبدارخانه ها جمع آوری گردید و مقرر شد همکاران از لیوان شخصی برای صرف چای استفاده نمایند. این لیوان ها در پایان ساعت اداری جهت ضد عفونی داخل محلول سفید کننده قرار داده می شود.
۷-دم کردن چای در آبدارخانه ها حذف و از سوی پیمانکار چای کیسه ای تهیه و در اختیار همکاران قرار گرفت.
۸- مقرر شد در صدور مرخصی استحقاقی کلیه بانوانی که دارای فرزندان خردسال و دبستانی هستند و در برهه زمانی فعلی به مراقبت های بهداشتی و پیشگیرانه بیشتری نیاز دارند، تسهیل گردد.
۹-روزانه یک نفر نماینده از دبیرخانه در نگهبانی شرکت برای جمع آوری مدارک و نامه های وارده مستقر می باشد
۱۰-با توجه به اینکه تهیه ماسک و دستکش مشکل می باشد( بدلیل کمبود در بازار ) لذا به تعداد محدود تهیه ودر اختیار پرسنل دبیرخانه قرار گرفت.
۱۱-محلول ضدعفونی کننده در اختیار واحد نقلیه شرکت قرار گرفت و تاکید گردید رانندگان ضمن رعایت نظافت شخصی به طور مرتب محل های تماس دست ها در خودرو ( دستگیره ها، داشبرد، فرمان) را ضدعفونی نمایند .
۱۲- نامه عدم پذیرش مهمان تهیه و برای کلیه شرکتهای سایر استان ها که با آنها مراوده مهمانسرا انجام می پذیرد ارسال و اعلام گردید تا اطلاع ثانوی از پذیرش مهمان معذور می باشیم.
۱۳- مقرر شد موضوع برقراری شیفت ۲۴ ساعت کار و ۴۸ ساعت استراحت همکاران نگهبان و اپراتور به منظور کاهش تردد آنها جهت پیشگیری از ابتلای شیوع بیماری کرونا بررسی و اقدام لازم صورت پذیرد. ضمن آنکه ساعت کار از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲:۳۰ اعلام شد.
۱۴- مصوب شد معاونت مالی و پشتیبانی در زمینه تهیه، توزیع و استقرار محلول های ضدعفونی کننده مانند: سپتیدین، الکل، اسپری و وسایل بهداشتی مانند: پد الکلی، پنبه، دستکش یکبار مصرف، ماسک به مقدار زیاد و برای تمامی واحدها، کارکنان، تمامی پستها(۶۱ پست) و کانون بازنشستگان اقدام نمایند.
۱۵- با توجه به کمبود محلول های ضد عفونی کننده در استان ، مصوب شد واحدهای HSE و امور نظارت بر خدمات از جعبه کمک های اولیه و محلول های ضدعفونی کننده موجود در شرکت در مبادی ورودی ساختمانهای ستادی شرکت، معاونت بهره برداری، راهروها و… استفاده کنند.
۱۶- مصوب شد کلیه سطل های زباله که فاقد درب می¬باشند از سطح شرکت جمع آوری گردد و سطل های زباله با رعایت کامل مسائل بهداشتی روزانه تخلیه گردد. همچنین اطلاع رسانی شود که از سطل های زباله خشک برای موارد غیر بهداشتی و زباله های آلوده استفاده نشود.
۱۷- تجهیز مراکز مرتبط با ارباب رجوع ( دبیرخانه، واحد درمان، حراست و …. ) به تجهیزات حفاظت فردی ( مانند ماسک، دستکش، محلول شستشو و … ).
۱۸- مصوب شد همکاران شاغل در ستاد شرکت( واقع در چهارراه میکاییل) و معاونت بهره برداری و پست شهید سیادتی تا اطلاع ثانوی فقط از دستگاه تشخیص چهره برای ثبت تردد استفاده نمایند.
۱۹- مقرر شد امور کارکنان لیست همکاران بالای ۵۰ سال و بیماران خاص را تهیه و در جلسه آتی در خصوص ساماندهی کارکنان با اعمال تدابیری همچون شیفت بندی و اجرای دورکاری تا سقف یک سوم همکاران شرکت، تصمیمات لازم اتخاذ شود.
۲۰- مقرر شد با استفاده از مرخصی استحقاقی کلیه کارکنانی که به هردلیل، دچار بیماری های حاد، مزمن، خاص یا علائم سرماخوردگی و آنفولانزا هستند و همچنین جانبازان معزز شیمیایی و تنفسی و افرادی که از نظر سطح ایمنی بدنی در وضعیت نامطلوب و پائینی قراردارند، مساعدت لازم صورت پذیرد.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=3877
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.