مصرف برق در کشور رکورد زد
مصرف برق در کشور رکورد زد
رکورد شکنی پیاپی مصرف برق همچنان ادامه‌دار شده، به گونه‌ای که روز گذشته(دوشنبه) میزان مصرف به ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات رسید. گرم‌تر شدن هوا در کشورمان به روند افزایشی مصرف برق دامن زد به گونه ای که روزگذشته و در ساعت ۱۲ و ۵۱ دقیقه میزان مصرف به بالاترین حد خود در چند روز اخیر رسید

 

توسکا نیوز_ رکورد شکنی پیاپی مصرف برق همچنان ادامه‌دار شده، به گونه‌ای که روز گذشته(دوشنبه) میزان مصرف به ۵۸ هزار و ۲۴۳ مگاوات رسید.
گرم‌تر شدن هوا در کشورمان به روند افزایشی مصرف برق دامن زد به گونه ای که روزگذشته و در ساعت ۱۲ و ۵۱ دقیقه میزان مصرف به بالاترین حد خود در چند روز اخیر رسید.
جدیدترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد: که ۵۸ هزار و ۲۴۳مگاوات برق روز گذشته در حالی مصرف شد که روز قبل این عدد ۵۸ هزار و ۱۰۰ مگاوات بود.
میزان مصرف روز گذشته نسبت به زمان مشابه پارسال که ۵۴ هزار و ۹۵۱ مگاوات مصرف شده بود بیش از سه هزار مگاوات افزایش نشان می دهد.
البته مصرف برق، برخلاف روزهای گذشته که در شب بیشتر می شد، شب گذشته روند کاهشی به خود گرفت.
شب گذشته مصرف برق به ۵۸ هزار و ۱۶۹ مگاوات کاهش یافت که گرچه نسبت به مصرف روز کاهشی بود، اما در مقایسه با سال گذشته که ۵۴ هزار و ۲۸۳ مگاوات مصرف شده بود، رشد بیش از سه هزار مگاواتی را نشان می دهد.
روند مصرف برق در بخش صنایع اما روز گذشته متفاوت رقم خورد به طوری که میزان مصرف این بخش در ساعت ۱۲و ۵۱ دقیقه به پایین ترین حد یعنی ۳ هزار و ۹۹۹ مگاوات رسید.
شب گذشته این مصرف پایین، تغییر جهت داده و در ساعت ۲۱ و ۳۵ دقیقه به رقم چهار هزار و ۲۲۰ مگاوات افزایش یافت.
روز گذشته روند مصرف برق متفاوت ترین روزهای خود را به نمایش گذاشت و از طرفی نشان داد گرمای هوا برشدت استفاده از وسایل سرمایشی افزوده و مصرف برق مقهور گرما شده است.
روند مصرف همچنین نشان داد توصیه درباره تنظیم درجه کولرگازی روی دمای آسایش هم مقهور گرما شده است.

  • منبع خبر : توسکانیوز