0

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان :کاهش ۴۵۶ درصدی وقوع حوادث چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته

  • کد خبر : 4443
  • ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان :کاهش ۴۵۶ درصدی وقوع حوادث چهارشنبه آخر سال نسبت به سال گذشته
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: از بین مجموع آسیب‌دیدگی‌ها ۱۵ مورد به دست، سه مورد به پا، سه مورد به گردن، دو مورد به سر و دو مورد نیز به چشم بوده است.

 

توسکا نیوز_ پیمان اسدی امروز در گفت‌وگو با ایسنا از کاهش ۴۵۶ درصدی وقوع سوانح و حوادث چهارشنبه آخر سال در گیلان نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: طی تاریخ ۲۷ تا ۲۸ اسفند امسال تنها ۲۵ آسیب و سانحه در گیلان مرتبط به چهارشنبه‌سوری به ثبت رسیده است درحالی‌که در مدت مشابه سال گذشته ۱۳۶ مورد آسیب‌دیدگی به ثبت رسیده بود.
وی با بیان اینکه از آسیب دیدگان ۲۱ نفر مرد و چهار نفر زن بوده‌اند، افزود: ۱۹ نفر از آسیب دیدگان در محل وقوع حادثه درمان و شش نفر به مراکز بیمارستانی اعزام شدند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نواحی آسیب‌دیدگی افراد در چهارشنبه آخر امسال، گفت: از بین مجموع آسیب‌دیدگی‌ها ۱۵ مورد به دست، سه مورد به پا، سه مورد به گردن، دو مورد به سر و دو مورد نیز به چشم بوده است.
اسدی با بیان اینکه عامل ۲۰ مورد از آسیب‌دیدگی‌ها ترقه بوده، افزود: عامل آسیب‌دیدگی سه نفر بر اثر فشفشه و دو نفر نیز بر اثر نارنجک ثبت ‌شده است.
وی بیشترین رده سنی را ۱۰ تا ۲۰ سال عنوان کرد و گفت: تعداد ۹ نفر رده سنی ۱۰ تا ۲۰ سال دچار بیشترین آسیب شده اند.
اسدی یادآور شد: سال گذشته تعداد ۱۳۶ نفر شامل ۱۰۵ مرد و ۳۱ زن در اثر حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال به بیمارستان های استان گیلان مراجعه کرده و مورد مداوا قرار گرفتند.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=4443
  • منبع : ایسنا

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.