ماجرایی که تمام نمی‌شود/ناگفته های پرونده شهلا جاهد ده سال پس از قصاص
ماجرایی که تمام نمی‌شود/ناگفته های پرونده شهلا جاهد ده سال پس از قصاص
شب گذشته و پس از حرف های بازپرس جابری در برنامه زنده ویژه ماه مبارک رمضان که از شبکه سوم پخش می شد، دوباره بحث هایی جدی مبنی بر نحوه رسیدگی به این پرونده بزرگ و جنجالی در محاکم قضایی ایران کلید خورده است

 

توسکانیوز_ به گزارش “ورزش سه”، شب گذشته و پس از حرف های بازپرس جابری در برنامه زنده ویژه ماه مبارک رمضان که از شبکه سوم پخش می شد، دوباره بحث هایی جدی مبنی بر نحوه رسیدگی به این پرونده بزرگ و جنجالی در محاکم قضایی ایران کلید خورده است.

پرونده شهلا جاهد پرونده قتلی عجیب و پیچیده بود که ۱۰ سال پیش با اعدام شهلا جاهد مختومه شد؛ پرونده ای که با توجه به ابعاد متفاوتش سال ها نشریات، خبرنگاران و علاقمندان به شایعات و اخبار مربوط به چهره های سرشناس را به دنبال خود می کشاند.

دیروز بازپرس جابری در حالی که ۱۰ سال از اعدام شهلا می گذرد، با قاطعیت گفت که سر سوزنی در قاتل بودن او نباید شک کرد و این حکم درنهایت وسواس صادر شده است.

وقتی مجری از جابری درباره این ادعا سوال بیشتری کرد، جابری اینطور پاسخ داد:« ما دوست داشتیم به شهلا جاهد کمک کنیم ولی خود او به این موضوع علاقه ای نداشت». جابری همچنین تاکید کرد او و همکارانش دوست ندارند آبروی شهلا را بریزند، وگرنه نکاتی برای باز کردن و بحث درباره ابعاد مختلف این جنایت وجود دارد؛ شاید منظور جابری این بود که با مطرح کردن آنها، افکار عمومی جامعه جریحه دار می شود.

بازپرس این پرونده گفت:« ما برای قصاص شهلا تلاش کردیم ولی او خودش برای خودش، با اینکه افکار عمومی را در دست داشت، کاری نکرد. اما در صحیح بودن حکمش شک نکنید؛ چون پرونده شهلا جاهد را تمام شعباتی که در آن زمان هیئت تشخیص بودند، تایید کرده بودند. به خاطر داشته باشید که قاضی صادر کننده پرونده مسئول است و نباید با افکار عمومی پیش ببرد؛ بلکه باید با داشته های داخل پرونده حکم خود را صادر کند.»

همینطور که می دانید موضوع این پرونده مربوط به قتل لاله سحرخیزان همسر سابق بازیکن تیم ملی و باشگاه پرسپولیس بود که در آن زمان در پرسپولیس مربیگری می کرد و در یک اردوی خارجی بود که از این قتل آگاه شد.

بعد از انتشار این خبر، گروه های حوادث روزنامه ها و همینطور خبرنگاران ورزشی در سالیانی طولانی مراحل مختلف رسیدگی به این پرونده را زیر نظر داشتند و همچنین با دستگیری شهلا جاهد به عنوان مهم ترین مظنون این پرونده، دادگاه های او را تا حد ممکن پوشش دادند. درباره این پرونده یک فیلم مستند طولانی و یک فیلم داستانی نیز ساخته شده که مورد اعتراض شدید خانواده ناصر محمدخانی قرار گرفته است.

حکم اعدام شهلا جاهد در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۸۹ و با حضور خانواده لاله سحرخیزان به اجرا رسید تا این پرونده پر سر و صدا و شاید ویرانگر برای همیشه بسته شود؛ اگرچه با توجه به صحبت های وکیل مدافع شهلا جاهد و همینطور بازپرس پرونده، مشخص است که هنوز نکات نامکشوف زیادی در مورد این پرونده وجود دارد

  • منبع خبر : ورزش سه