لزوم بازگشت کشور به سیاست‌های هاشمی
لزوم بازگشت کشور به سیاست‌های هاشمی
توسکانیوز_ پس از یک دوره توقف در برگزاری جلسات شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران به دلیل شیوع کرونا، نخستین جلسه در سال ۱۳۹۹ عصر روز چهارشنبه، هشتم مردادماه برگزار شد

 

توسکا نیوز_ به گزارش سایت کارگزاران، با توجه به توقف فعالیت ارکان تصمیم‌گیری حزب درایام شیوع گسترده ویروس کرونا، بررسی عملکرد بخش‌های اجرایی و ستادی حزب در دستور کار نخستین جلسه شورای مرکزی در سال ۱۳۹۹ قرار گرفت.
در این جلسه که عصر روز چهارشنبه هشتم مردادماه در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، محسن هاشمی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران گزارشي از جلسات برخی از بخش‌های سياسی حزب را مطرح كرد و از تصمیم هیئت رئیسه برای چگونگي ادامه جلسات حزب خبر داد.
ارائه گزارش وضعیت روزنامه سازندگی از دیگر بخش‌های این جلسه بود و سپس نحوه ادامه انتشار روزنامه به بحث و گفت‌وگو گذاشته شد.
همچنین تحلیل نتایج انتخابات مجلس یازدهم دستور کار دیگر این جلسه شورای مرکزی بود که طی آن عوامل اقبال پایین مردم به این انتخابات بررسی و درباره راهکارهای جلوگیری از تکرار آن تبادل نظر شد.
شورای مرکزی از یک سو بخشی از عملكرد دولت در حوزه‌های اجرایی و اقتصادی و از سوی دیگر کارنامه نمايندگان ليست اميد در عدم ارائه دستاورد قابل قبول و عدم تنظیم ارتباط كارآمد با دولت و درنهایت لاینحل ماندن بسياری از مسائل را به عنوان دلایل سیاسی ناکارآمدی اصلاح‌طلبان دانست.
طبق تحلیل شورای مرکزی کارگزاران بی‌ثباتی مدیریتی در شهرداری تهران نیز ناکارآمدی کارنامه اصلاح‌طلبان را بیشتر به رخ کشید.
اینها در کنار تحریم و تهدید آمریکا به عنوان اصلی‌ترین دلایل شرایط امروز به عنوان عوامل اصلی ناامیدی مردم از نيروهای سياسی و شركت پرشور در انتخابات مجلس یازدهم از نگاه شورای مرکزی کارگزاران مطرح شد که لازم است در تحقیقی مستقل وزن تاثیرگذاری هر یک از اين عوامل مشخص شود.
شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران همچنین بر بازگشت کشور به سیاست‌های مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در مسائل بین‌المللی، روابط منطقه‌ای، دکترین دفاعی و رویکردهای فرهنگی و سیاسی به عنوان چشم‌انداز واقعی خروج از وضعیت کنونی تاکید کرد.

  • منبع خبر : سایت کارگزاران