0

علی لاریجانی: کمیسیون تلفیق مجدد لایحه بودجه سال ۹۹ را بررسی کند

  • کد خبر : 3425
  • ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
علی لاریجانی:  کمیسیون تلفیق مجدد لایحه بودجه سال ۹۹ را بررسی کند
رئیس مجلس گفت: با توجه به اینکه روز گذشته نمایندگان با کلیات لایحه بودجه سال99 مخالفت کردند باید بررسی شود راه حل آیین نامه ای برای این موضوع چیست.

 

توسکا نیوز_ به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی امروز(سه شنبه۶ اسفندماه) با شروع صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت:از ساعت ۸ صبح امروز تا این دقایق جلسه ای با نمایندگان در زمینه بحث بودجه برگزار شد تا بررسی شود لایحه بودجه چگونه اصلاح شود.
رئیس مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه روز گذشته نمایندگان با کلیات لایحه بودجه سال۹۹ مخالفت کردند باید بررسی شود راه حل آیین نامه ای برای این موضوع چیست.
وی توضیح داد: در تبصره ۳ ماده ۱۸۲ آیین نامه داخلی مجلس شروطی را بررسی کرده است که اگر کمیسیون تلفیق بودجه سنواتی، گزارش لایحه بودجه را رد کند و بعد مجلس هم آن را رد کند، لایحه باید به دولت برگردد و دولت مجدد لایحه بدهد، اما آیین نامه داخلی مجلس برای این حالت که اگر کمیسیون تلفیق آن را تایید کند ولی مجلس آن را رد کند سکوت دارد.
دکتر لاریجانی بیان داشت: در بررسی که در هیات رئیسه و در مجلس داشتیم، به این نتیجه رسیدیم چون آیین نامه درباره موضوع سکوت دارد می توان مطابق قانون برنامه، روال را طی کرد، که این لایحه ای در مجلس رد شده برگردد به کمیسیون و اصلاح شود و بعد اصلاح شده مجددا به مجلس برگردد.
وی تاکید کرد: لذا ما جلسه را ختم می کنیم تا کمیسیون تلفیق بودجه از این ساعت بتواند جلسات خود را داشته باشد و با سرعت بیشتری رسیدگی کند چون تا پایان سال وقت زیادی نداریم.
رئیس دستگاه قانون گذاری کشور با بیان اینکه راه حل این مسئله همین بود، گفت:کمیسیون تلفیق برای بررسی موضوع زودتر تشکیل جلسه دهد.
دکتر لاریجانی افزود: دیروز هم آقای پزشکیان در زمان بررسی کلیات لایحه بودجه این مطلب را فرمود که لایحه را به کمیسیون ارجاع می‌دهیم از این رو کمیسیون تلفیق از این ساعت جلسه بگذارد و به دلیل کوتاه بودن زمان باید سریعتر نظرش را به مجلس اعلام کند.
رئیس مجلس در پایان ضمن اعلام ختم جلسه صحن علنی سه شنبه ۶ اسفندماه گفت: جلسه بعدی هم یکشنبه ۱۱ اسفندماه ساعت ۸ صبح خواهد بود و امیدواریم کمیسیون تلفیق در این فاصله گزارش بدهد و نمایندگان در جریان قرار بگیرند

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=3425
  • منبع : خبرگزاری خانه ملت

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.