• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
0

علیزاده در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان : آمادگی و ظرفیت لازم اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برای راه اندازی سامانه رصد اشتغال استان

 • کد خبر : 1730
 • ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
علیزاده در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان : آمادگی و ظرفیت لازم اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برای راه اندازی سامانه رصد اشتغال استان
در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی علیزاده با اشاره به تسهیلات پرداختی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت : این ادره کل در حوزه روستایی و عشایری مبلغ 351 میلیارد تومان با اشتغال زایی 6471 نفر و در حوزه نهادهای حمایتی 67 میلیارد تومان با اشتغال 2014 نفر و در حوزه فراگیر 115 میلیارد تومان با اشتغال 1453 نفر، تسهیلات پرداخت کرده است. همچنین در حوزه مشاغل خانگی در سال 98 با پرداخت 3/1 میلیارد تومان که با اشتغال 90 نفر و از باقیمانده اعتبارات سال 97 با پرداخت 5/3 میلیارد تومان موجب اشتغال 401 نفر در استان گیلان شد

علیزاده در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان :

آمادگی و ظرفیت لازم
اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برای راه اندازی سامانه رصد اشتغال استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان : جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور نوبخت جانشین فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، زارع استاندار گیلان ، علیزاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان و دیگر مقامات استان و همچنین برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد.

در نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی علیزاده با اشاره به تسهیلات پرداختی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت : این ادره کل در حوزه روستایی و عشایری مبلغ ۳۵۱ میلیارد تومان با اشتغال زایی ۶۴۷۱ نفر و در حوزه نهادهای حمایتی ۶۷ میلیارد تومان با اشتغال ۲۰۱۴ نفر و در حوزه فراگیر ۱۱۵ میلیارد تومان با اشتغال ۱۴۵۳ نفر، تسهیلات پرداخت کرده است. همچنین در حوزه مشاغل خانگی در سال ۹۸ با پرداخت ۳/۱ میلیارد تومان که با اشتغال ۹۰ نفر و از باقیمانده اعتبارات سال ۹۷ با پرداخت ۵/۳ میلیارد تومان موجب اشتغال ۴۰۱ نفر در استان گیلان شد.

وی با اشاره به حضور دفاتر کاریابی در استان گیلان، ابراز داشت : در ۹ ماه اول سال ۹۸ افراد جویای کار که به ۳۷ دفتر کاریابی حاضر در استان گیلان رجوع نمود شامل ۶۱۰۰ نفر بودند و از این افراد ۲۱۶۷ نفر مشغول به کار شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اشاره به نیاز رصد اشتغال استان گیلان، افزود : این اداره کل آمادگی و ظرفیت لازم جهت راه اندازی سامانه رصد اشتغال استان را داشته و این راه اندازی می تواند کمک شایانی به راهبرد و برنامه ریزی در جهت اشتغال استان انجام شود.

استاندار گیلان نیز گزارش‌های ارائه شده در این جلسه از سوی مدیران را حاصل تلاش‌های صورت گرفته در راستای اجرای تصمیمات ستاد اقتصاد مقاومتی، فعالیت‌های بخش خصوصی، دستگاه‌های اجرایی و مجریان طرح‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: در بخشی از طرح‌ها، پیشرفت‌ها مطلوب بوده تا حدی که در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، گیلان در سال جاری جزو ۱۰ استان برتر و در نیمه نخست امسال رتبه ششم را کسب کرده که انتظار می‌رود با تلاش بیشتر شاهد رفع نواقص‌ها از جمله در تبصره ۱۸ باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان به ظرفیت‌های بالای استان در حوزه‌های اقتصاد، تولید و اشتغال و اثرگذاری آن در سطح ملی اشاره و اظهار کرد: ۷۰ درصد مجموع صادراتی که به روسیه توسط ایران انجام شده، از استان گیلان بوده و این ظرفیت خیلی فراتر از حدی است که تاکنون اتفاق افتاده است.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=1730

  ثبت نظرات

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
   دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.