ضرورت تشکیل کمیسیون «زنان و خانواده» در مجلس
ضرورت تشکیل کمیسیون «زنان و خانواده» در مجلس
✍یادداشتی به قلم پروانه مافی عضو شورای مرکزی کارگزاران

✍توسکانیو/زپروانه مافی/آموزش امری تأثیرگذار است که جامعه را تربیت کرده و به مرزهای روشن آگاهی می‌رساند. پرداختن به آموزش حقوق متقابل افراد جامعه، اعم از زن و مرد و کودک خواه مستقیم و غیرمستقیم، آن هم به‌صورت کلاسیک و یا آکادمیک می‌تواند مؤثر باشد.

در این میان رسانه‌های دیداری و شنیداری، مکتوب و حتی ابزارهای فضای مجازی هم سهم بسزایی دارند و می‌توانند زنان و مردان را با حقوق و قوانین شهروندی‌شان آشنا کنند.

یکی از مسائلی که در جامعه امروز ضرورت دارد این است که لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت باید از طریق مجلس شورای اسلامی به‌عنوان یکی از حقوق اساسی بانوان مورد پیگیری قرار بگیرد تا به واسطه این لایحه زنان جامعه بتوانند از قوانین حقوقی مرتبط با خود بهره‌مند شوند.

همچنین با وجود این لایحه بسیاری از خشونت‌ها علیه زنان در جامعه مهار شده و اعمال قانون در برابر این ناهنجاری اجتماعی و برخورد با کسانی که رفتارهای خشونت‌آمیز دارند، میزان خشونت را کاهش و حتی به صفر نزدیک می‌کند.

اعضای فراکسیون زنان در مجلس دهم با همکاری فراکسیون خانواده برای حمایت از بانوان و شاکله خانواده تلاش‌های زیادی کردند و انتظار داریم نمایندگان مجلس یازدهم به‌ویژه نمایندگان زن پیگیر تشکیل کمیسیون «زنان و خانواده» باشند چرا که با وجود این کمیسیون مقداری از مشکلات حوزه زنان و خانواده رفع می‌شود.

  • نویسنده : پروانه مافی
  • منبع خبر : روزنامه همشهری