• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
1
رهبر معظم انقلاب:

سعی دشمن بر این است که نگذارند مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند

  • کد خبر : 2081
  • ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
سعی دشمن بر این است که نگذارند مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند
رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران فرمودند: این دو هفته‌ای که بر ما گذشت دوهفته پرماجرا و استثنایی بود؛ ماجراهای تلخ و ماجراهای شیرین برای ملت ایران پیش آمد؛ یوم‌الله یعنی روزی که انسان دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده می‌کند. آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند، این یکی از ایام الله است

 

رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران فرمودند: این دو هفته‌ای که بر ما گذشت دوهفته پرماجرا و استثنایی بود؛ ماجراهای تلخ و ماجراهای شیرین برای ملت ایران پیش آمد؛ یوم‌الله یعنی روزی که انسان دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده می‌کند. آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند، این یکی از ایام الله است.

به گزارش  توسکا نیوز و به نقل از خبرگراری  ایلنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران ضمن تاکید بر رعایت تقوا، فرمودند: اگر نصرت الهی را می‌خواهیم در تقوا است؛ اگر توفیقات الهی را می‌خواهیم در تقوا است؛ اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می‌خواهیم در تقوا است. همه باید کوشش کنیم تا تقوای الهی را معیار کار خود قرار دهیم. در نماز جمعه آنچه مهم است توصیه به تقوا است.
ایشان ادامه دادند: ایام الله مهم هستند و بنده می‌خواهم در خصوص ایام‌الله صحبت کنم. این ایام‌الله برای مردم یکپارچه و اهل استقامت هستند، مهم است. آنها که از میدان به اندک چیزی خارج نمی‌شوند؛ شکور هستند یعنی اولا نعمت را می‌شناسند، ابعاد پنهان و آشکار نعمت را می‌بینند ثانیا قدرشناس نعمت هستند و وزن این نعمت را می‌دانند؛ ثالثا براساس آن احساس مسئولیت می‌کنند. بنابراین قومی که بی‌صبر نیستند و مسئولیت ناشناس نیستند.
ایشان افزودند: این دو هفته‌ای که بر ما گذشت دوهفته پرماجرا و استثنایی بود؛ ماجراهای تلخ و ماجراهای شیرین برای ملت ایران پیش آمد؛ یوم‌الله یعنی روزی که دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده می‌کند. آن روزی که ده‌ها میلیون در ایران و صدها هزار در عراق و بعضی کشورهای دیگر به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان‌ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند این یکی از ایام الله است.
رهبر انقلاب فرمودند: آن روزی هم که موشک‌های سپاه، پایگاه آمریکا را درهم کوبیدند، ایام الله است. اینکه یک ملتی این توان را دارد که به این قدرت، آن جور سیلی می‌زند، این روز ایام الله است.
ایشان افزودند: جامعه ایرانی به نظر ما یک جامعه صبور و شکور است. ملت ما ملت پراستقامتی است و ملت شکرگزاری است. در این سال‌های متمادی ملت ایران همواره سپاسگزار الطاف الهی بوده است. اولین مساله این است که ابعاد مادی و معنوی این پدیده را شناسایی کنیم. پس از ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی این جمعیت بی‌نظیر را کدام دست قدرتی به میدان آورد. این اشک و شوق را چه کسی پدید آورد. کدام عاملی می‌توانست یک چنین معجزه‌ای را نشان دهد؛ جز دست قدرت الهی. آن کسانی که دست قدرت خدا را نمی‌توانند در این حوادث ببینند و تحلیل مادی می‌کنند عقب می‌مانند.
ایشان تاکید کردند: این عشق و وفا و این ایستادگی و این بیعت بزرگ با خط امام نشان‌دهنده معنویات و باطن این ملت هم هست. مردم با این حضورشان در میدان با خط امام بیعت کردند. ملتی با این عظمت آن هم بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال از رحلت امام اینگونه با امام مردم بیعت می‌کنند. چه شد که در چند روز قبل از این حادثه و بعد از این حادثه امپراتوری خبری صهیونیسم در همه دنیا سعی کردند نام سردار بزرگوار عزیزمان را به تروریسم متهم کنند. این ترور، رسوایی دولت آمریکا را رقم زد و آنها کسی که قوی‌ترین فرمانده مبارزه با تروریسم در منطقه بود را به شهادت رساندند. رئیس‌جمهور آمریکا به این ترور اعتراف کرد. رسوایی از این بالاتر چه می‌شود؟
رهبر انقلاب فرمودند: اینکه ما بیاییم این حوادث را قیمت‌گذاری کنیم؛ قدر آنها را بدانیم؛  بینیم قدر این حوادث چقدر است؛ در صورتی تحقق پیدا می‎کند که ما به حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی به چشم یک فرد نگاه نکنیم و به چشم یک مکتب نگاه کنیم. به سردار عزیز ما با چشم یک مکتب، یک راه، یک مدرسه درس آموز نگاه کنیم؛ آن وقت اهمیت این قضیه روشن خواهد شد. سپاه قدس را به عنوان یک مجموعه و سازمان اداری نبینیم بلکه به عنوان یک نهاد انسانی و دارای انگیزه‌های بزرگ و روشن انسانی مشاهده کنیم. اگر اینطور شد، آن وقت این اجتماع مردم معنای دیگری پیدا می‌کند. البته همه نیروهای مسلح ما از ارتش، سپاه و بسیج زیربنای فکریشان هدف‌های الهی است. زیربنای فکری نیروهای مسلح ما همه همین اهداف الهی و بلند است. سپاه قدس یک نیرویی است که با سعه صدر به همه‌جا نگاه می‌کند. آنها رزمنده‌های بدون مرز هستند و هرجا نیاز باشد آنها حضور پیدا می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: ملت ایران نشان داد از خط مجاهدت شجاعانه حمایت می‌کند و به نمادهای مقاومت عشق می‌ورزد. نشان داد که طرفدار مقاومت است و طرفدار تسلیم نیست. آنهایی که سعی می‌کنند چیز دیگری از مردم عزیز ما به افکار عمومی نشان دهند با صدق با مردم رفتار نمی‌کنند. ملت، طرفدار ایستادگی و مقاومت است. ملت طرفدار ایستادگی در برابر زورگویی دشمنان است. آن دلقک‌های آمریکایی که به دروغ می‌گویند در کنار مردم ایران هستیم، ببینند مردم ایران چه کسانی هستند؛ آن چندنفری که به عکس سردار ما اهانت می‌کنند مردم ایران هستند یا این جمعیت میلیونی که خود را در خیابان نشان می‌دهند؟
ایشان افزودند: یک عده‌ای سعی می‌کنند این یوم‌الله را با حوادث این روزها به دست فراموشی بسپرند؛ مسائل دیگری را مطرح کنند تا یاد این یوم الله را تحت‌الشعاع قرار دهند؛ یکی همین حادثه تاسف برانگیز سقوط هواپیما بود و دل ما را به معنای واقعی کلمه سوزانید. از دست دادن جوان‌های عزیز و مردم خوب‌مان و کسانی که از کشورهای دیگر اینجا بودند حادثه تلخی بود، لیکن عده‌ای با هدایت تلویزیون و رادیوهای انگلیسی سعی کردند که این حادثه را به نحوی آرایش دهند که یوم‌الله ناشی از شهادت این دو شهید عزیز را به دست فراموشی بسپرند. حالا عد‌ه‌ای جوان هستند و احساساتی، فریب می‌خورند اما یک عده‌ای هم جوان نیستند اما حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند.
ایشان ادامه دادند: من می‌خواهم عرض کنم همان اندازه که ما از این حادثه سقوط هواپیما غصه خوردیم دشمن ما به همان اندازه خوشحال شد. به خیال اینکه یک مستمسکی به دست آورده که می‌تواند سپاه و نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند اشتباه کردند. آنها مکر کردند اما ندانستند مکرشان مقابل دست قدرت پروردگار تاثیری ندارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: من همین جا لازم است صمیمانه بار دیگر با اصحاب این مصیبت همدردی کنم و در غم آنها شریک هستیم و تشکر کنم از پدر و مادرها و صاحبان عزاهایی که با وجود اینکه دلهاشان پر از غم بود در برابر توطئه دشمن ایستادند و برخلاف میل دشمن حرف زدند.
ایشان افزودند: یکی از کارهای دیگر که برای تحت الشعاع قراردادن این حوادث انجام دادند که این سه دولت انگلیس فرانسه و آلمان کردند. که ما مسئله هسته‌ای را بار دیگر به شورای امنیت می بریم که البته مسئولین کشور خوشبختانه پاسخ آنها را دادند. این سه کشور همان سه کشوری هستند که در دوران جنگ تحمیلی تا توانستند به صدام کمک کردند. دولت آلمان وسایل شیمیایی را در اختیار صدام حسین قرار دادند.
ایشان با تاکید بر اینکه مذاکره دشمن آمیخته با دغل و فریبکاری است، فرمودند: جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند. همان دست چدنی است که پوشش مخملی دارد و خودش را نشان می دهد.
ایشان ادامه دادند: حالا که ملت ایران این حادثه را شناخت باید ملت همتشان این باشد که قوی شوند؛ تنها راه پیش روی ملت ایران عبارت از قوی شدن است؛ ما از مذاکره هم ابایی نداریم؛ البته نه با آمریکا؛ البته نه از موضع ضعف بلکه از موضع قدرت که البته قدرت فقط قدرت نظامی نیست؛ اقتصاد کشور باید قوی شود. وابستگی به نفت باید تمام شود؛ جهش علمی و فناوری باید ادامه پیدا کند. پشتوانه همه اینها هم حضور مردم عزیزمان در صحنه است؛ باید ملت ایران و مسئولین همتشان بر قوی شدن ملت باشد.
رهبر انقلاب در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران در خصوص حادثه هواپیمای اوکراینی فرمودند: تشکر می‌کنیم از فرماندهان سپاه که مطالبی را برای مردم توضیح دادند؛ باید حادثه پیگیری شده و از حوادث مشابه پیشگیری شود.
ایشان افزودند: مطلب دوم راجع به انتخابات است؛ البته راجع به انتخابات در آینده صحبت خواهم کرد. ملت عزیز ایران؛ حضور بزرگترین عامل اقتدار است و این حضور در جاهای متعددی است و یکی از مهمترین جاها انتخابات است که حضور مردم کشور را بیمه می‌کند. سعی و تلاش دشمن بر این است که نگذارند مردم با شوق در انتخابات شرکت کنند. مسائل گوناگونی پیرامون انتخابات است که در آینده عرض خواهم کرد. مراقبت کنید که مبادا دشمن بتواند در این زمینه خواسته خود را که کمرنگ کردن انتخابات است تحقق ببخشد

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=2081
  • منبع : ایلنا

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.