2

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت: بودجه های غیر واقعی موجب انباشت بدهی های شهرداری می شود

  • کد خبر : 3160
  • ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت: بودجه های غیر واقعی موجب انباشت بدهی های شهرداری می شود
رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به اینکه به دنبال مطرح کردن بودجه های غیر واقعی نباشیم بیان کرد: بودجه های غیر واقعی موجب افزایش و انباشت بدهی های شهرداری رشت می شود

 

توسکانیوز_ دکتر رمضانپور به ارسال پرونده های مربوط به بدهی های شهرداری رشت به شورا اشاره کرد و گفت: این پرونده ها باید  در یک مدت زمانی مطالعه و سپس راه حل مشخصی برای آن ها در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه کمیسیون های عمران و بودجه شورای شهر نباید از قرار داد های مربوط به پروژه های عمرانی شهرداری بی اطلاع باشند افزود: باید تمام مباحث شفاف سازی و به اطلاع شهروندان رسانده شود.
مدیر برنامه ریزی و بودجه شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه افزایش بودجه با درآمد مشخص ارتباط دارد اظهار کرد: بسیاری از شهرداری های کشور نیز با مشکلاتی مشابه با مشکلات شهرداری رشت مواجه هستند.
میمنت سیاوش با بیان اینکه از بدهی های شهرداری رشت آمار مشخصی وجود ندارد افزود: از گذشته قرار دادهایی در این باره وجود دارد که باید به طور جامع بررسی و شفاف سازی شوند.
سرپرست مالی و اقتصادی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه وضعیت برخی از قرار دادهای مربوط به پروژه های عمرانی شهرداری رشت باید مشخص شوند اظهار کرد: اگر برای برخی از قرار دادها برنامه ریزی نشود در آینده نزدیک مشکلات فراوانی برای شهرداری رشت  ایجاد می شود.
ناصر عطایی با تاکید به اینکه  بدهی های شهرداری رشت باید به درستی بررسی شود افزود: معتقدم با شناسایی املاک متعلق به شهرداری می توانیم با برنامه ریزی اصولی بدهی های شهرداری رشت را پرداخت کنیم.
دبیر کمیسیون عمران شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بدهی های شهرداری رشت در بخش عمرانی نگران کننده است اظهار کرد: پراکندگی پروژه های عمرانی نیز از دیگر مشکلات است و در طول سال به طور همزمان در معاونت عمرانی شهرداری و شهرداری های مناطق پروژه های عمرانی متعددی همچون پروژه روان آب های سطحی، آسفالت و‌… آغاز می شود که اگر شامل مدت زمان شوند ممکن است بدهی فراوانی برای شهرداری به همراه داشته باشد و این یک خیانت بزرگ به شهر و شهروندان است.
کوروش پور توکلی با تاکید بر اینکه پیشنهاد می کنم که فقط یک سازمان مشخص در شهرداری رشت مجری اجرای پروژه های عمرانی شهر باشد افزود: معتقدم بیش از نیمی از بدهی های شهرداری رشت کاذب است و برای اثبات این مهم حاضرم تمام وقتم را به این مهم اختصاص دهم .
با دستور رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت مقرر شد طی نامه ای به  شهرداری رشت تمامی پرونده های مربوط به بدهی میلیاردی شهرداری رشت به شورا ارسال

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=3160
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.