• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
0

دکتر سالاری: ۱۸۰ بیمار بدحال در بیمارستان های گیلان بستری هستند

  • کد خبر : 4418
  • ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸
دکتر سالاری: ۱۸۰ بیمار بدحال در بیمارستان های گیلان بستری هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: هم اکنون ۱۸۰ بیمار بدحال در مراکز بیمارستانی استان بستری و ۱۰۰ نفر از آنان به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

 

توسکا نیوز_ به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر ارسلان سالاری امروز سه شنبه در تماس با رئیس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس اظهار داشت: زیرساخت های تخت های مراقبت ویژه در گیلان در حال افزایش است، بیمارستان رازی سانتر بیماری کرونا است و روزانه ۳۰۰ بیمار در ۱۸ بخش بستری شده و در تلاشیم تا ۳۰ تخت ICU در این بیمارستان راه اندازی کنیم.
وی با بیان اینکه برای ایجاد یک هزار تخت نقاهتگاهی آمادگی داریم و اولین نقاهتگاه کشور با ظرفیت ۱۸۴ تخت در استان گیلان راه اندازی شده افزود: با احتساب مراکز نقاهتگاهی در شهرستان ظرفیت تخت ها به ۵۰۰ رسیده و با همکاری ارتش زمینه افزایش تخت های نقاهتگاهی تا یک هزار تخت نیز وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در ادامه با بیان اینکه پنج درصد کرونایی های گیلان مسافر هستند، افزود: متاسفانه حضور مسافران در گیلان علاوه بر شیوع آن در داخل موجب افزایش شیوع آن در سایر استان ها می شود.
وی درباره کمبود تجهیزات بهداشت فردی و درمانی در استان گیلان بیان داشت:  تجهیزات و کادر درمان به اندازه مردم  وجود ندارد و  لازمست سیر تولید تجهیزات و واردات ملزومات بهداشت فردی کادر درمان در گیلان تسریع شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان اظهار داشت: از چهار هفته پیش تاکنون افزون بر هفت هزار بیمار در ۲۹ بیمارستان دولتی و خصوصی بستری شده که پنج هزار و ۵۰۰ نفر از این بیماران بهبود یافته و ترخیص شدند.
وی در پاسخ به سئوال رئیس جمهوری مبنی بر اینکه چرا کار درمانی گیلان بیمار شده و تعدادی نیز جانشان را از دست دادند، گفت: به دلیل دیر متوجه شدن از شیوع ویروس کرونا در گیلان و افزایش بار بیماری در این استان، به لحاظ تجهیزات فردی و بهداشت فردی کادر درمان نیز در مضیقه بودیم و بعضا نیز هستیم.
رئیس جمهوری امروز در تماس ویدیوکنفرانس با ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در بیمارستان رازی رشت در جریان جزئیات آخرین وضعیت شیوع کرونا ویروس در سطح استان و اقدامات مقابله با آن قرار گرفت.
دکتر حسن روحانی کادر درمان را در این روزهای سخت و بحرانی ، پناهی برای مردم دانست و اظهار داشت: ما ملت قدردانی داریم و این رشادت ها تا ابد در حافظه ملت باقی خواهد ماند.
وی با بیان اینکه دوران بیماری کرونا دیر یا زود به پایام می رسد و این فداکاری ها است که در تاریخ باقی خواهد ماند، خاطر نشان کرد: ایثارگری های کنونی پزشکان و پرستاران همچون ایثار رزمندگان در زمان جنگ است و شاهد فداکاری های این قشر هستیم.
وی با تاکید بر تامین تجهیزات و لوازم مورد نیاز کادر درمان بیان داشت: دولت با تمام امکانات و توان خود، پشتیبان کادر حووزه سلامت است و تامین نیازمندی ها، با همکاری سازمان های ذیربط به هر مقدار که لازم باشد، تولید شده و در اختیار بیمارستان های سراسر کشور قرار می گیرد.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=4418
  • منبع : توسکا نیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.