0

در تماس تلفنی رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی با لاریجانی ارایه شد راهکارهای رئیس مجلس برای مدیریت پساکرونا

  • کد خبر : 5061
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
در تماس تلفنی رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی با لاریجانی ارایه شد   راهکارهای رئیس مجلس برای مدیریت پساکرونا
رییس مجلس شورای اسلامی راهکارهایی برای مدیریت حوزه تولید در دوران پساکرونا به رییس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس ارائه کرد

 

توسکا نیوز_ به گزارش ایسنا، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، صبح امروز(سه‌شنبه ۱۹ اسفند) در تماس تلفنی رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، ضمن دریافت گزارش این کمیسیون در  ارتباط با “جهش تولید” گفت: تبدیل تهدیدهای کرونا به فرصت،  در گروی اصلاح ساختارهای اقتصادی است که با استقرار دولت الکترونیک و اقدامات مهم دیگری  از قبیل  توسعه روستاها، مدیریت مهاجرت معکوس، تمرکززدایی و هماهنگ سازی نهادهای حمایتی برای کمک به  مشاغل آسیب دیده ، می توان تجربیات این دوران را در پساکرونا به فرصت تبدیل کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی فولادگر که با هدف عیادت و ارائه گزارش تشکیل هفت جلسه کمیسیون ویژه حمایت از  تولید ملی در حوزه جهش تولید صورت گرفته بود،  گفت:  کرونا آزمایشی الهی است که باید آثار اجتماعی  آن دنبال و با اصلاح برخی ساختارهای اقتصادی، تهدیدات آن به فرصت تبدیل شود.
لاریجانی، تغییر روش مراجعات حضوری به دستگاه ها را از فرصت های  قابل ادامه در دوران پساکرونا خواند و گفت: برای این کار باید مراجعات حضوری به ادارات و سفرهای درون شهری بر بستر  دولت الکترونیک کاهش یابد و صندوق های مکانیزه پرداخت، خرید و فروش های اینترنتی و آموزش غیر حضوری با استفاده از  ظرفیت احکام  برنامه ششم توسعه برای همیشه در کشور نهادینه شود.
لاریجانی همچنین استفاده از تجربه برخی کشورها برای عبور از رکود را برای تبدیل تهدیدات کرونا به فرصت مفید خواند و افزود: تاکنون بیشتر اقدامات دولت، تمرکزگرایانه بوده است که ضرورت افزایش اختیارات استان ها با محوریت دو وزارتخانه کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی  می تواند از دستاوردها و تجربیات اندوخته در دوران مبارزه با کرونا باشد”.
رییس مجلس شورای اسلامی در پایان این تماس تلفنی، ضمن تشکر از احوالپرسی و قدردانی از گزارش کمیسیون حمایت از تولید ملی، خواستار هماهنگی نهادهای حمایتی برای کمک به مشاغل خرد، اقشار فاقد صنف و کارگران روزمزدی شد که بیشترین آسیب های معیشتی را از شیوع کرونا دیده اند.
حمیدرضا فولادگر، رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در آغاز این تماس تلفنی، با آرزوی سلامتی و بهبودی عاجل برای  رییس مجلس شورای اسلامی به تشکیل کارگروه های جهش تولید و  بررسی آثار اقتصادی کرونا و تشکیل هفت جلسه در سال جاری اشاره کرد و گفت: در این جلسات برای اجرای اولویت های ده گانه ابلاغی از سوی ریاست مجلس و با همکاری مرکز پزوهش های قوه مقننه و نمایندگان وزارتخانه های اقتصاد،صمت، جهادکشاورزی، ارتباطات، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و همچنین نمایندگان اتاق بازرگانی و اصناف،  رفع آثار اقتصادی کرونا در هماهنگی  کامل با سیاست جهش تولید  بررسی و راهکارهای ده گانه ای برای سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی کشور ، دستیابی به رشد پایدار و استفاده حداکثری از ظرفیت های تولید پیش بینی شد.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=5061
  • منبع : ایسنا

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.