• امروز : پنج شنبه - ۳ فروردین - ۱۴۰۲
0
فرماندار رشت در نشست هم اندیشی تشکیل دبیرخانه محیط دوستدار سلامت:

حرکت به سوی شهر دوستدار سالمند، رویکردی ضروری برای آینده رشت

  • کد خبر : 35125
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲
حرکت به سوی شهر دوستدار سالمند، رویکردی ضروری برای آینده رشت
فرماندار رشت ضمن بیان نرخ بالای سالمندی رشت در سطح کشور و در بین دیگر شهرستان های استان، اظهار داشت: با بررسی چشم انداز آینده سالمندی در رشت، برنامه ریزی و حرکت برای تبدیل شدن به شهر دوستدار سالمند امری ضروری می‌باشد

امام پناهی با اشاره به آمار بالای نرخ سالمندی رشت در مقایسه با آمار کشور و شاخص های استانی، خاطرنشان کرد: با توجه به نتایج مطالعات و آینده نگری ها درباره افزایش قابل انتظار نرخ سالمندی رشت، برنامه‌ریزی و کسب آمادگی های لازم برای مناسب سازی محیط بیرونی و فضای داخلی ادارات و ساختمان ها در راستای فراهم آوردن امکان زندگی آسان سالمندان  باید جزء اولویت‌های کاری دستگاه‌های مرتبط قرار گیرد.

وی استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی در فرهنگ‌سازی، جلب مشارکت های مردمی و بالا بردن انگیزه ایجاد تحول در ساختار فضای عمومی شهری را از جمله موارد مهم در موفقیت این طرح ذکر کرد.

فرماندار رشت با طرح این مطلب که تقریباً تمامی سرفصل های مطرح در زندگی شهری نظیر فضاهای بیرونی، اماکن عمومی، حمل و نقل، ترافیک و خدمات پزشکی نیازمند مناسب‌سازی می باشند؛ خواستار تسریع در تشکیل دبیرخانه و تعیین کارگروه های عملیاتی در حرکت به سوی شهر دوستدار سالمند شد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با بیان این موضوع که هنوز از امکانات لازم متناسب با شرایط سنی و جسمی سالمندان بخصوص در فضای عمومی، ادارات و معابر برخوردار نیستیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه سالمندی مختص قشری خاص نبوده و یک مسئله عمومی محسوب می شود، ضروری است تا تمامی دستگاه ها با هم افزایی در حوزه های مشترک کاری و همکاری بین سازمانی در به ثمر شستن سیاست‌گذاری‌ها و اهداف طرح شهر دوستدار سالمند جدیت نمایند.

وی افزود: با تشکیل دبیرخانه محیط دوستدار سالمند، هماهنگی بین دستگاه‌های مجری طرح شتاب بیشتر خواهد گرفت

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=35125
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.