تحمیل قرار دادهای سفید امضا به کارگران مصداق واقعی ظلم است
تحمیل قرار دادهای سفید امضا به کارگران مصداق واقعی ظلم است
در ادامه این جلسه محمد حسین واثق کارگر نیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: تحمیل قرار دادهای سفید امضا توسط برخی از شرکت های پیمانکاری به کارگران ، مصداق واقعی ظلم است و باید به شدت با چنین رفتارهای ظالمانه ای برخورد شود

اختصاصی توسکا نیوز/حسن ایزدی دبیر اجرایی خانه کارگر در دیدار روسای تشکل های صنفی کارگری با رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نقش و جایگاه کارگران در اقتصاد و بالندگی چرخه تولید خواستار اختصاص یکی از خیابان های شهر رشت مزین به نام کارگر شد.

دبیر اجرایی خانه کارگر گیلان در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه ۵۲ درصد از جمعیت استان را قشر کارگر تشکیل می دهد خواستار افزایش بیمارستان های تامین اجتماعی در سطح استان شد.
ایزدی در ادامه افزود؛ با توجه به کثرت جامعه کارگری در استان یک بیمارستان کفاف جمعیت حداکثری کارگر را نمی دهد ، از این رو خواسته مسولان جامعه کارگری افزایش بیمارستان های تامین اجتماعی در استان گیلان است.
وی در ادامه خواستار سامان بخشیدن به وضعیت استقرار کارگران که بصورت روز مزد در سطح شهر مشغول فعالیت هستند شد و افزود؛ خواسته ما این است که شهرداری و شورا مکانی را برای اسکان این عزیزان در سطح شهر آماده کنند تا کارگران در آنجا مستقر شوند و هرکس نیاز به کارگر داشت به آن مکان مراجعه کنند و کارگران را برای کار روزانه جذب کنند.
وی در ادامه افزود: انجام این کار باعث می شود تا کرامت انسانی و احترام جایگاه کارگر حفظ شود و کارگران روز مزد بصورت پراکنده در خیابان های شهر بلاتکلیف و سرگردان نباشند.
در ادامه روسای تشکل های صنفی کارگری هرکدام به بیان نکته نظرات و مشکلات صنفی خود پرداختند.

در ادامه محمد حسین واثق کارگرنیا در ادامه  با اشاره به اینکه دین مبین اسلام برای مقام کارگر ارزش فراوانی قائل شده است افزود: پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) به دستان کارگر بوسه زده است و این مهم نشانه جایگاه رفیع کارگر است.

وی با بیان اینکه چرخه تولید ایران اسلامی مرهون تلاش شبانه روزی کارگران غیور و زحمتکش است افزود: با تلاش شبانه روزی کارگران ، چرخه تولید کشور در بخش های مختلف در حال حرکت است و نباید در پرداخت حقوق و مزایای آنان که به حقیقت سربازان خط مقدم کشور در این حوزه محسوب می شوند تعللی صورت بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به ضرورت ساماندهی کارگران روز مزد اشاره کرد و گفت: اکثریت این افراد تحت پوشش حمایت هیچ بیمه ای قرار ندارند و معیشت خود و خانواده هایشان را به سختی تامین می کنند.

کارگرنیا با تاکید به اینکه تشکیلات خانه کارگر می تواند در ساماندهی این دسته از افراد نقش موثری داشته باشد بیان کرد: جامعه کارگری نیازمند نگاه حمایتی بیشتری است و امیدوارم در دولت جدید با تدابیر اندیشیده شده، شرایط اشتغال و رونق اقتصادی برای همگان بالاخص قشر خدوم کارگر بیش از پیش مهیا شود.

وی با تاکید بر اینکه تامین معیشت و رفاه حق جامعه کارگری است افزود: متاسفانه در برخی از مواقع شاهد تحمیل قرار دادهای سفید امضا توسط برخی از شرکت های پیمانکاری به کارگران هستیم و این عمل مصداق واقعی ظلم است و انتظار می رود با برنامه ریزی های اصولی از تکرار چنین رفتارهای ظالمانه ای جلوگیری شود .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نقش تشکیلات خانه کارگر در دفاع از حقوق این قشر گفت: حمایت از جامعه کارگری و رفع مشکلات آنان نیازمند حمایت تمامی مسوولین بالاخص نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همراهی بیشتر با تشکیلات خانه کارگر به عنوان اصلی ترین مدافع حقوق قشر کارگر امکانپذیر است و شورا و شهرداری رشت نیز به نوبه خود آماده هر گونه همکاری در راستای کاهش مشکلات این قشر زحمتکش جامعه ، با تشکیلات خانه کارگر است.

  • منبع خبر : توسکانیوز