• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
0

بیانیه راهبردی کارگزاران سازندگی ایران در تشریح علل مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم

  • کد خبر : 2955
  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
بیانیه راهبردی کارگزاران سازندگی ایران در تشریح علل مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم
چرا رای می‏‌دهیم؟! سرانجام پس از دو جلسه فوق‏‌العاده‏ شورای مرکزی و دو نشست فشرده‏ کمیته سیاسی برای بررسی تصمیم «شورای‏ عالی سیاست‏گذاری انتخاباتی اصلاح‏‌طلبان» و ساعت‏‌ها بحث و گفت‏‌وگوی شفاف میان موافقان و مخالفان، حزب «کارگزاران سازندگی ایران» با «دل خونین» تصمیم گرفت همچون دیگر شهرهای کشور (که امکان فهرست دادن وجود دارد) در شهر تهران هم «در حد مقدورات» فهرست انتخاباتی دهد

 

ما «خونین دل‏‌ایم» چون: عملکرد اصلاح‏‌طلبان و اعتدال‏‌گرایان در دهه‏ گذشته در نهادهای منتخب ملت چه دولت، چه مجلس، چه شوراها و شهرداری‏‌ها و در این مورد خاص؛ «فراکسیون امیدِ» مجلس دهم سبب شده است اصل بدیهی «مشارکت» در انتخابات و «رای دادن» شهروندان اصلاح‏‌طلب (به صورت فهرست ائتلافی که اقدامی مترقی و مدرن است) و حتی رای دادن انفرادی مورد تردید ملت قرار گیرد و برخی از همفکران ما در احزاب اصلاح‏‌طلب ما نتوانند بدنه اجتماعی خود را قانع به تداوم مشارکت سیاسی و انتخاباتی کنند.

ما «خونین دل‏‌ایم» چون: ردصلاحیت‏‌های گسترده شورای نگهبان در اکثریت حوزه‏‌های انتخابیه به‏‌خصوص شهرهای بزرگ مانند تهران سبب شده است نظام انتخاباتی کشور با «بحران رقابت» مواجه شود و با وجود تایید صلاحیت اندکی از اصلاح‏‌طلبان و نیز برخی شهروندان منفرد و معتدل یا متمایل به گفتمان اصلاح‏‌طلبی به علت ناشناختگی این نامزدها شور و حرارت یک «رقابت معنادار» شکل نگیرد.

ما «خونین دل‏‌ایم» چون: ردصلاحیت ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس دهم و در‏آمیختن اتهامات سیاسی و غیر‏سیاسی علیه آنان از سوی شورای نگهبان سبب شده است حس بی‏اعتمادی در مردم نسبت به نهادهای انتخابی تقویت شود و به «بحران مشارکت» دامن بزند.

ما «خونین دل‏‌ایم» چون: نظام انتخاباتی ما به‏‌گونه‏‌ای است که در فقدان «نظام حزبی» زنان و مردان سابقه‏‌دار و ریشه‏‌دار از همه‏ جریان‏‌های اصلاح‏‌طلب و اصول‌گرا و اعتدال‏‌گرا ترجیح دادند ثبت‏‌نام نکنند و عرصه را نه بر جوانان و نسل تازه‏ کشور که بر تازه‏‌به‏‌دوران‏‌رسیدگان گشودند. بر کسانی که به نام گفتمان «انقلاب اسلامی» بر گفتمان «جمهوری اسلامی» می‏‌شورند و در خیال «انقلاب در انقلاب»‏اند و بر کارنامه نسل‏‌های گذشته یک‏سره خط بطلان می‏‌کشند.

و سرانجام «ما خونین دل‏‌ایم» چون: سوء تدبیر سیاسی در اداره کشور در همه قوا و جناح‌ها از شیوه گرانی بنزین، برخورد با معترضان آبان ماه، ضعف اطلاع‌رسانی و پنهان‌کاری درباره فاجعه ملی سقوط هواپیما و اصولا رابطه حاکمیت و ملت به بحران «اعتماد عمومی» دامن زده است.

با وجود این «کارگزاران سازندگی ایران» به عنوان یک حزب قانونی برآمده از گفتمان انقلاب اسلامی و وفادار به قانون اساسی و به عنوان یک «حزب اصلاح‌طلب و اعتدال‌گرا» که اصلاح‌طلبی را پیش از دوم خرداد ۱۳۷۶ و اعتدال‌گرایی را قبل از انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ شروع کرده است و به عنوان یک حزب پارلمانتاریست که با مشارکت در انتخابات و رقابت با محافظه‌کاران در مجلس پنجم به ایجاد بالاترین نرخ مشارکت در رقابت‌های پارلمانی جمهوری اسلامی کمک کرد، به این دلایل راهبردی تصمیم گرفت انفعال در انتخابات را کنار بگذارد و از «فهرست‌های انتخاباتی حداقلی» متناسب با امکان معرفی نامزد اصلاح‌طلب (و تا حد ممکن حزبی) در حوزه‌های انتخابیه حمایت کند.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=2955
  • منبع : سایت حزب کارگزاران.

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.