به همت فرهنگسرای گردشگری سلسله دیدارهای “غنیمت شمار”با نکوداشت استاد فرامرز دعایی برگزار شد
به همت فرهنگسرای گردشگری سلسله دیدارهای “غنیمت شمار”با نکوداشت استاد فرامرز دعایی برگزار شد
به همت اولین فرهنگسرای گردشگری کشور و به انگیزه روز جهانی گردشگری، سلسله دیدارهای "غنیمت شمار" با هدف ملاقات و نکوداشت مفاخر و اهالی فرهنگ و هنر گیلان زمین برگزار شد

توسکانیوز_ به همت اولین فرهنگسرای گردشگری کشور و به انگیزه روز جهانی گردشگری، سلسله دیدارهای “غنیمت شمار”
با هدف ملاقات و نکوداشت مفاخر و اهالی فرهنگ و هنر گیلان زمین برگزار شد.
در اولین برنامه از سلسله دیدارهای “غنمیت شمار” با نکوداشت و دعوت از استاد فرامرز دعایی، هنرمند، خواننده و ترانه سرای نامی گیلان با حضور هنرمندان و کنشگران حوزه گردشگری با میزبانی اقامتگاه بومگردی سرای فخر برگزار گردید. در این نشست دکتر جواد هادی زاده موسس و مدیرعامل اولین فرهنگسرای گردشگری کشور هدف از اجرای این سلسله دیدارها را پاسداشت و نکوداشت بزرگان و مفاخر فرهنگی و هنری و علمی سرزمین گیلان دانست که میبایست سالها تلاش و فعالیت آنان را غنیمت شمرد و فرصت دیدار و گپ و گفت صمیمانه را با ایشان فراهم نمود.
در دیدار اول که با حضور حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری گیلان همراه بود، وی توجه و نکوداشت بزرگان فرهنگی گیلان را که برای اعتلای زبان و فرهنگ این دیار سالها تلاش داشتند و صدایشان برای مردم این دیار جاودانه و خاطره انگیز است بسیار پر اهمیت دانست و اظهار داشت که فرهنگسرای گردشگری با برگزاری این سلسله دیدارها مانند همیشه دست به فعالیتی اثرگذار و ماندگار زده است تا قدر و شان این بزرگان تجلیل شود.
بیژن رحمتی لرد، رییس اداره افرینشهای هنری فرهنگسرای گردشگری در این مراسم ضمن یاداوری خاطرات و آهنگهای ماندگار استاد دعایی اذعان داشت، فرامرز دعایی از چهره های اثرگذار زمان خود در زمینه ساخت و اجرای ترانه های احساسی بوده است که توانست مخاطبان بیشماری را جذب نماید و ترانه های وی همچنان در یادها و خاطرات ماندگار است.
دکتر طاهره صابری رییس شورای سیاستگذاری فرهنگسرای گردشگری در حاشیه این دیدار ابراز داشت، برنامه ها و فعالیت های فرهنگسرای گردشگری با رویکرد محتوایی آن هوای تازه گردشگری ایران است که بدنبال اثرگذاری فرهنگی و علمی در میان مخاطبان هدف از جمله فعالان و کنشگران حوزه گردشگری است و سلسله دیدارهای غنیمت شمار میتواند فرصتی برای غنیمت شمردن این جریان باشد و توجه به مفاخر و چهره های اثرگذار فرهنگی و علمی در واقع توجه به هویت استان گیلان است.
سلسله دیدارهای غنیمت شمار به صورت ماهانه قرار است با دعوت و گپ و گفت صمیمانه با مفاخر گیلان توسط فرهنگسرای گردشگری برگزار شود.

  • منبع خبر : توسکانیوز