• امروز : دوشنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۳
1

برای مقابله با کرونا در مجتمع  فولاد گیلان صورت گرفت: انجام تست کرونا با بهره گیری از کیت های مخصوص توسط تیم پزشکی

  • کد خبر : 4332
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
برای مقابله با کرونا در مجتمع  فولاد گیلان صورت گرفت: انجام تست کرونا با بهره گیری از کیت های مخصوص توسط تیم پزشکی
مجتمع فولاد گیلان با استقرار یک تیم پزشکی در طی دو روز اقدام به انجام آزمایشات و تست کرونا از پرسنل این مجتمع کرد

توسکا نیوز_ به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، دکتر عباس نجاری مسوول تیم پزشکی مستقر در مجتمع فولاد گیلان  در خصوص انجام این تست ضمن معرفی خود و تشریح فعالیت تیم حاضر  گفت : به مدت ۲۵ سال است که در حوزه ی فناوری و تحقیقات حوزه سلامت فعالیت دارم و در حال حاضر به جهت درخواست جناب آقای دانیال زاده (مالک و مدیر عامل محترم مجتمع فولاد گیلان) به استان گیلان ورود کردیم و قرار است که در حوزه ی پیشگیری ،درمان و پیگیری بیماری کرونا در خدمت عزیزان این مجتمع باشیم.

وی افزود : از آنجایی که یکی از اقدام های اولیه مهم در مبارزه با کرونا شناسایی و غربالگری مبتلایان احتمالی می باشد، شرکت “شتاب ‌دهنده پرتو هم دوس” (با مجوز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری) و با توجه به یافته های قبلی خود طی اقدامی ضربتی در مقام تولید کیت های تشخیصی کرونا ویروس برآمد.

نجاری ادامه داد : از سوی دیگر با توجه به سابقه حمایتی مالک و مدیرعامل محترم فولاد گیلان جناب آقای دانیال زاده از پروژه های تحقیقاتی این شرکت برای کمک به امور درمانی افراد نیازمند ، موضوع تولید کیت با ایشان درمیان گذاشته شد که مورد استقبال قرار گرفت و تمامی هزینه های زیر ساخت و تولید کیت تشخیصی را متقبل شدند .

وی افزود : مدیر عامل محترم مجتمع فولاد گیلان اعلام کردند در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر بسیج همه امکانات بخش خصوصی و دولتی برای مبارزه با همه گیری کرونا ، غربالگری با کیت های تولیدی این گروه فناور و هماهنگی مراجع قانونی ذیربط بصورت رایگان اقدام گردد و همچنین حمایت از پروژه های توسعه ای و در دست اقدام شرکت را که در آینده نزدیک به ثمر می رسد را نیز عهده دار شدند.

 

وی اضافه کرد : برای اینکه بتوانیم ارزیابی اولیه ای داشته باشیم این آمادگی از سوی تیم ایجاد گردید  که در حدود ۲۰۰ نفر را مورد آزمایش قرار دهیم اما این امکان وجود دارد که هر تعداد افراد که نیاز به تست دارند افزایش یابند و چون برای اینکار یک خط سرویس و تولید کیت آماده کرده ایم لذا کیت های تشخیصی بیشتری می توانند مورد استفاده قرار گیرند .

دکتر نجاری ادامه داد :  از آنجایی که مالک و مدیر عامل محترم این مجتمع علاقمند به حفظ سلامت پرسنل مجتمع فولاد گیلان و رفع نگرانی های آنان هستند از ما درخواست کردند که اقدام عاجلی صورت بگیرد و حسب دستور و درخواست ایشان ،خدمت رسیدیم و به کمک مدیران محترم مجموعه و مدیران بخش بهداشت و امنیت مجتمع فولاد شروع به فعالیت پرداختیم.

وی با بر شمردن افراد حاضر در این تیم پزشکی ادامه داد :  این تیم پزشکی شامل سه بخش هستند ۱ : تیم شناسایی و غربالگری و انجام تست ۲: تیم متخصص علوم آزمایشگاهی جهت آنالیز آزمایشات و تشخیص طبی ۳ : متخصصین ریه و فارموکولوژی که در صورت مثبت بودن آزمایشات نسبت به تجویز دارو و اقدامات متناسب با قرنطینه خانگی و ارتباط با بیماران و خانواده های آنها از طریق فضای مجازی تا بهبودی کامل موارد دنبال خواهد شد .

همچنین در صورت مثبت بودن تست کرونای هر کدام از پرسنل این مجموعه ضمن آگاهی دادن به فرد در خصوص بیماری  نحوه ی عدم انتقال ویروس از طریق ناقل به افراد دیگر را از طریق خود مراقبتی تذکر می دهیم و در اقدام بعدی کسانی را که با این افراد در تماس نزدیک بوده اند در جریان قرار داده و در صورت امکان آزمایش مجددی اخذ می شود و از خانواده های آنان نیز تست گرفته می شود و موارد مشکوک را جدا می کنیم و تحت نظارت و کنترل در خانه قرار خواهند گرفت و اگر علایم حادی داشته باشند به مدیریت مجتمع اعلام کرده و به مراکز تخصصی درمانی ارجاع می دهیم و طبق برنامه هایی که وزارت محترم بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی برنامه ریزی کرده است با هماهنگی های لازم این موارد تحت درمان و ارایه خدمات قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه انجام این آزمایشات برای پرسنل وکارگران مجموعه رایگان است گفت : از آنجایی که مدیر محترم مجتمع فولاد گیلان حامی زیر ساخت این فناوری و توسعه ی آن هستند این آزمایشات هزینه ای برای کارگران مجتمع ندارد و امیدواریم که پس از بحث بیماری کرونا بتوان اقدامات خوب و بهینه ای را در جهت توسعه ی فناوری در کشور با حمایت این مجموعه انجام داد.

گفتنی است مدیر عامل مجتمع فولاد گیلان در راستای اهداف انساندوستانه خود همه هزینه های تیم پزشکی و پژوهشی مستقر در مجتمع را متقبل گردیده و به دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و سازمان صدا و سیما ی گیلان و نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد چنانچه لازم است خدمات ارائه شده در این مجتمع را میتوان به عموم مردم عزیز رشت تعمیم داد.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=4332
  • منبع : برنا

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.