1

با دستور دکتر روزبهان؛رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان: معافیت عوارض ورود تجهیزات پزشکی به منطقه آزاد انزلی

  • کد خبر : 3629
  • ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳
با دستور دکتر روزبهان؛رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان:  معافیت عوارض ورود تجهیزات پزشکی به منطقه آزاد انزلی
در راستای سیاست های مسئولیت اجتماعی سازمان نسبت به رفع مشکلات ناشی از کمبود تجهیزات پزشکی-بهداشتی در سطح استان گیلان، با دستور دکتر محمد ولی روزبهان، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، ورود تجهیزات پزشکی همچون انواع ماسک، دستکش،مواد ضدعفونی کننده و ...به منطقه آزاد انزلی از پرداخت تمامی عوارض ورودی این سازمان معاف خواهند بود.

 

توسکا نیوز_ به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، در راستای سیاست های مسئولیت اجتماعی سازمان نسبت به رفع مشکلات ناشی از کمبود تجهیزات پزشکی-بهداشتی در سطح استان گیلان، با دستور دکتر محمد ولی روزبهان، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، ورود تجهیزات پزشکی همچون انواع ماسک، دستکش،مواد ضدعفونی کننده و …به منطقه آزاد انزلی از پرداخت تمامی عوارض ورودی این سازمان معاف خواهند بود.
براین اساس بامصوبه هیأت مدیره سازمان در خصوص تسریع در تأمین مواد اولیه تولید کالاهای پزشکی فوق و واردات کالاها و ملزومات پزشکی-سلامت مانند ماسک،دستکش،پدهای الکی،تب سنج و سایر ملزومات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا، معافیت عوارض این منطقه در رویه های واردات کالای همراه مسافر و رویه مصرف در منطقه تا پایان فروردین سال ۱۳۹۹ اعمال می شود.
از سوی دیگر کلیه تشریفات گمرکی و بروکراسی اداری مرتبط من جمله امکان ثبت سفارش الکترونیک کالاهای فوق از طریق معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری، و مدیریت بازرگانی سازمان فرآهم شده و بازرگانان و تولیدکنندگان می توانند ضمن تماس با مدیریت مربوطه، نسبت به انجام امور اداری-قانونی و واردات کالاهای پزشکی از مسیر هریک از مرزهای زمینی و دریایی کشور اقدام نمایند.
بنابراین گزارش تمهیدات لازم جهت ورود کالاهای فوق به غرفه های مجتمع های تجاری فاز تجارت منطقه و واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی منطقه با همکاری و نظارت دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شده است.
سازمان منطقه آزاد انزلی طی روزهای اخیر علاوه بر تشکیل ستاد مقابله باکرونا، اقدامات متعددی در خصوص سم پاشی، گندزدایی، اطلاع رسانی و آگاه نمودن عمومی نسبت به رعایت الزامات بهداشت عمومی جهت مقابله با شیوع بیماری ویروسی مزبور انجام داده که در این میان سه واحد تولیدی منطقه با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به تولید محلول های ضدعفونی کننده، لباس های بیمارستانی-گان- و ماسک نموده اند.
گفتنی است تغییر محصولات تولیدی فوق از سوی بخش خصوصی و با همکاری این سازمان، به منظور تأمین ملزومات پزشکی و بهداشت شخصی در دستور کار قرار گرفته است

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=3629
  • منبع : توسکانیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.