بازدید شهردار رشت از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت
بازدید شهردار رشت از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت
به مناسبت روز جهانی صنایع دستی انجام شد؛ بازدید شهردار رشت از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت شهردار رشت از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت بازدید کرد.

توسکانیوز/به مناسبت روز جهانی صنایع دستی انجام شد؛ بازدید شهردار رشت از خانه کارآفرینی و صنایع دستی شهرداری رشت شهردار رشت اشهردار رشت در این بازید به نقش و اهمیت هنر صنایع دستی تاکید کرد و ابراز داشت: شهرداری رشت در حد توان و امکانات خود از هنرمندان حوزه صنایع دستی حمایت می‌کند.

احمدی صنایع دستی هر منطقه‌ای را نشان‌دهنده قدمت و جایگاه تاریخی آن دانست و با بیان اینکه باید از هنرمندان این حوزه حمایت‌های ویژه‌تری بشود اضافه کرد: در حال حاضر بزرگترین منبع تولید ناخالص ملی در کشور‌های دیگر از مسیر گردشگری تامین می‌شود.

شهردار رشت یکی از راه‌های رونق گردشگری را توجه به صنایع دستی دانست و گفت: اهمیت، نقش و جایگاه هنر صنایع دستی به عنوان میراثی ماندگار از طرفی ترویج، معرفی و آموزش آن به نسل آینده باید بیشتر از این‌ها مورد توجه متولیان ذیربط قرار گیرد.

وی در پایان تقویت مناسبات و همکاری‌های دوجانبه شهرداری و اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: ثبت ملی هنرهای فاخر صنایع‌دستی که به نوعی مختص شهر رشت هستند در حفظ این آثار بسیار اثرگذار است.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، گفتنی است شهرداری رشت دو خانه کارآفرینی دارد که منجر به اشتغال‌زایی بیش از ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

 

  • منبع خبر : توسکانیوز