• امروز : دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
0

استقبال دبیرکل حزب کارگزاران از تشکیل شورای میانه‌روها

  • کد خبر : 38821
  • ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
استقبال دبیرکل حزب کارگزاران از تشکیل شورای میانه‌روها
حسین مرعشی با بیان این‌که تشکیل شورای میانه‌روها متشکل از آقایان خاتمی، ناطق‌نوری، روحانی، لاریجانی و خمینی به لحاظ سیاسی ممکن نیست، ادامه داد: هیچ‌کدام از این چهره‌ها در موضع و موقعیتی نیستند که بخواهند دست به چنین ابتکاری بزنند. او درباره اصل این ایده گفت: تشکیل شورایی از این افراد، ایده خوبی است اما به صرف داشتن ایده، اتفاقی نمی‌افتد. در واقع به عمل کار برآید، به سخندانی نیست. 

توسکانیوز/حسین مرعشی گفت: از کمک به تقویت گفتمان عقلانیت دریغ نخواهیم کرد
حزب کارگزاران از تشکیل شورای میانه‌روها استقبال می‌کند و از هر کمکی که به تقویت گفتمان عقلانیت منجر شود، دریغ نخواهد کرد». این را دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در حاشیه مراسم ترحیم رضا یوسفیان به خبرنگار انصاف نیوز گفت.
حسین مرعشی با بیان این‌که تشکیل شورای میانه‌روها متشکل از آقایان خاتمی، ناطق‌نوری، روحانی، لاریجانی و خمینی به لحاظ سیاسی ممکن نیست، ادامه داد: هیچ‌کدام از این چهره‌ها در موضع و موقعیتی نیستند که بخواهند دست به چنین ابتکاری بزنند.
او درباره اصل این ایده گفت: تشکیل شورایی از این افراد، ایده خوبی است اما به صرف داشتن ایده، اتفاقی نمی‌افتد. در واقع به عمل کار برآید، به سخندانی نیست.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: گرچه تا کنون اتفاق خاصی نیفتاده اما ما با هر حرکت سیاسی جمعی که کمک کند کشور به سمت خردگرایی و اعتدال پیش برود، موافقیم.
او به این پرسش خبرنگار انصاف نیوز که چرا با وجود مسلک میانه‌روی میان افراد مطرح برای تشکیل شورای میانه‌روها، این اقدام را غیرممکن می‌داند، پاسخ داد: فقط این افراد نیستند که به مشی میانه‌روی اعتقاد دارند، بسیاری از مردم کشور هم با گفتمان میانه‌روی همراهند اما شرایط طوری رقم خورده است که تندروها میدان‌دار شده‌اند.
خبرنگار انصاف نیوز از آقای مرعشی پرسید: پس از فقدان آیت‌اله هاشمی، مشخص شد که اهمیت وجود یک میانه‌دار و متعادل کننده در فضای سیاسی کشور چیست و از شورای میانه‌روها انتظار می‌رود چنین کاری را انجام دهند. با این وجود باز هم فکر می‌کنید این شورا نمی‌تواند شکل بگیرد؟
دبیرکل کارگزاران سازندگی پاسخ داد: این را شما می‌گوید، اما بسیاری از مخالفان آقای هاشمی هستند که از عدم حضور ایشان در فضای سیاسی کشور بسیار هم خوشحالند. الان کسانی بر سر کار هستند که مدعی بودند می‌توانند مشکلات کشور را بدون حل مسائل خارجی حل کنند و سفره‌های مردم را رنگین کنند اما صورت مساله سفره را پاک کرده‌اند. حرف ما این است که اتفاقی تاکنون نیفتاده یعنی شورایی تشکیل نشده اما تاکید می‌کنم که نفس این عمل، یعنی جمع شدن افرادی که دارای مشی میانه‌روی هستند، تجربه دارند و قائل به حذف دیگری یا دیگران نیستند، اتفاق مبارکی است. کشور به افرادی نیاز دارد که باور داشته باشند همه اندیشه‌ها باید در مسائل کشور مداخله کنند و حذف اندیشه‌ها و سلیقه‌های دیگر نه ممکن است و نه مطلوب.
مرعشی درباره موضع حزب کارگزاران درباره تشکیل شورای میانه‌روها و این‌که کمکی به آن خواهد کرد یا نه گفت: حزب کارگزاران از تشکیل شورای میانه‌روها استقبال می‌کند و از هر کمکی که به تقویت گفتمان عقلانیت منجر شود، دریغ نخواهد کرد. نه فقط این، بلکه ما از میانه‌روهایی که شما نام بردید، خواهش می‌کنیم کمک کنند نظام به مسیر اصلی خودش بازگردد که بازتاب آن در شعارهای انقلاب ۵۷، مطرح بوده است.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=38821
  • منبع : انصاف نیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.