1

استاندار گیلان خبر داد : اشتغالزایی در تسهیل ازدواج جوانان موثر است.

 • کد خبر : 1442
 • ۰۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۹
استاندار گیلان خبر داد : اشتغالزایی در تسهیل ازدواج جوانان موثر است.
ارسلان زارع  در جلسه کارگروه ستاد ساماندهی جوانان استان اظهار داشت:  اگر دغدغه جوانان در رابطه با اشتغال برطرف شود،  ازدواج آنان تسهیل شده و  آمار ازدواج بهبود می یابد

استاندار گیلان خبر داد:

 اشتغالزایی در تسهیل ازدواج جوانان موثر است.

ارسلان زارع  در جلسه کارگروه ستاد ساماندهی جوانان استان اظهار داشت:  اگر دغدغه جوانان در رابطه با اشتغال برطرف شود،  ازدواج آنان تسهیل شده و  آمار ازدواج بهبود می یابد.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت جوانان از سوی تمامی ارکان حاکمیت و نظام مورد پذیرش و هدف است، افزود:  از یک سو رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به استفاده بیشتر از ظرفیت جوانان تاکید کرده و از سوی دیگر رئیس جمهوری به تمامی دستگاه‌های اجرایی و سازمان ها در راستای ضرورت بهره مندی حداکثری از استعدادها و پتانسیل های جوانان و بانوان در بخش‌های مختلف تاکید کرده است.
وی با تاکید بر اینکه در گیلان نیز برای استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان در حوزه های مدیریتی اهتمام داشته ایم، تصریح کرد : این  اقدام موجب حرکت امیدوارانه جوانان می شود و در توسعه استان نیز نقش بسزایی خواهد داشت.
زارع  با اشاره به آمار ارائه شده ثبت احوال استان در وقایع ثبت شده ازدواج و طلاق طی ۹ ماه گذشته گفت : موضوع طلاق یکی از آسیب‌های اجتماعی در استان است که اگر چه میزان رشد آن کاهش یافته؛  اما همچنان جایگاه استان در کشور که رتبه چهار دارنده آمار طلاق است، جای نگرانی دارد.
وی رتبه استان را در وقوع ازدواج طی ۹ ماه گذشته هجدهم عنوان و بیان کرد: این آمار به میانگین کشوری نزدیک است؛ اما تمامی دستگاه ها اعم از اجرایی، آموزشی و دستگاه‌های ذیربط اقتصادی باید با آسیب شناسی در این زمینه و با بهره گیری از سیاست های حمایتی دولت برای کاهش طلاق و سن ازدواج استفاده کنند تا بتوانیم در این بخش گام‌های موثری برداریم.

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=1442

  برچسب ها

  ثبت نظرات

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
   دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.