1

استاندار گیلان : ۷۵ درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص یابد

  • کد خبر : 3903
  • ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
استاندار گیلان :   ۷۵ درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص یابد
استاندار گیلان با تاکید بر الزام تمامی دستگاه ها در اجرای طرح ملی مبارزه با کرونا در استان گفت : باید 75 درصد ظرفیت بیمارستان های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص یابد

 

توسکا نیوز_ ارسلان زارع در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا با تبریک سالروز ولادت امیرالمومنین علی ابن ابیطاب (ع) با قدردانی از مدیران بیمارستان های خصوصی که فداکارانه در این ایام همکاری کردند، افزود : در صورت عدم توجه و نداشتن دلیل موجه و طبق نتیجه ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی و متولیان امر با بیمارستان هایی که در این حوزه همراهی و همکاری نکنند، برخورد قانونی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه وظیفه همه ما حفظ سلامت و جان مردم است از این رو باید همه مشارکت کرده و در این راستا همه توان خود را پای کار بیاورند.
وی تصریح کرد : ستاد هدایت دانشگاه علوم پزشکی نیز به طور شبانه روزی از طریق سیستم ارجاع نسبت به معرفی و بستری بیماران کرونایی اقدام کند تا میزان مشکلات موجود در این حوزه کاهش یابد.
وی گفت: با همه محدودیت های موجود اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده اما برخی از آنها به طور صحیح اطلاع رسانی نشده که لازم است این موضوع به درستی انجام شود.
وی تصریح کرد: شرکت های تولیدکننده ملزومات بهداشتی، محلول های ضدعفونی کننده و ماسک بدون هرگونه تعطیلی در مناسبت های مختلف بی وقفه نسبت به تولید با حداکثر ظرفیت اقدام کنند.
وزارت بهداشت در تامین ملزومات پزشکی گیلان باید توجه جدی کند
وی به پیگیری های مستمر مبنی بر اعلام کمبود نیروی انسانی، پزشک و پرستار و لزوم تأمین تجهیزات از طریق معاون اول ورئیس دفتر رئیس جمهوری، وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره و اظهار کرد: استان گیلان در کانون بیماری کرونا قرار دارند لذا باید وزارت بهداشت به این مورد در تأمین امکانات و پشتیبانی بیشتر، توجه جدی داشته باشد.
نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با بیان اینکه سالروز ولادت امام اول شیعیان، فرصتی شایسته برای بازخوانی سیره علوی و بکار بستن آن بویژه در روزها و ایامی می باشد که جامعه ما درگیر این بیماری شده است و این زمان بیش از هر وقت دیگر نیاز به همدلی ، مهربانی ، عطوفت علوی داریم.
وی با اشاره به اینکه یکی از راه های موثر مقابله با این ویروس، تکریم حقوق شهروندان و مهرورزی به یکدیگر با رعایت حقوق انسانی است، گفت: این راهی است که امام علی (ع) نه فقط پیش روی شیعیان و پیروان خود بلکه برای همه انسان‌ها و اعصار قرارداد.
استاندار گیلان افزود: در رعایت حقوق شهروندی و انسانی باید همه با یکدیگر مشارکت و همکاری کنیم و نباید با خروج از منزل بستر انتقال این ویروس را فراهم سازیم.

وی با قدردانی مجدد از کادر درمانی، پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی و اداری بخش دولتی و خصوصی و بیان اینکه انعکاس فداکاری‌های آنها باید استمرار داشته باشد، گفت: طرح ملی مبارزه با بیماری کرونا در استان گیلان با همکاری۲ هزار بهورز، بسیجیان و نیز مراقبان سلامت با روش های حضوری و غیرحضوری آغاز شده که انتظار داریم با اطلاع رسانی مناسب، همه مردم همکاری لازم را داشته باشند.
دکتر زارع گفت: قبل از ابلاغ طرح ملی مبارزه با کرونا تمهیدات و پیش بینی ها توسط سپاه و دانشگاه علوم پزشکی اندیشیده شده بود که امیدواریم در اجرای این طرح جزو استان های پیشرو باشیم.
وی افزود: این طرح در شناسایی بیماری موثر بوده و در برنامه ریزی درمان آنها بسیار کمک می کند که در این مسیر باید فرمانداران، بخشداران، شوراهای اسلامی و دهیاران کمال همکاری و همراهی را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه درخصوص اجناس و کالاهای موردنیاز برای شب عید هیچ کمبودی وجود ندارد، گفت: ۴۰۰ تن پرتقال و ۲۰۰ تن سیب نیز پیش بینی و براساس ساز و کار تعیین شده و با استفاده از روش های موثر و بدون هرگونه ایجاد تجمع، باید توزیع شود.
تمامی مهمانسراهای دولتی و غیر دولتی گیلان نوروز تعطیل است
نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید مجدد مبنی براینکه در نوروز ۹۹ پذیرای هیچ مهمانی نیستیم، اظهار کرد: در این راستا مهمانسراهای دستگاه‌های اجرایی، نهادها و تمامی بانک ها نیز در استان تعطیل خواهند بود.
وی با تأکید بر اینکه باید با صنوفی که دستورالعمل های تعیین شده را رعایت نمی کنند، برخورد شود؛ افزود: اتاق اصناف و اماکن نیروی انتظامی نسبت به صدور اخطار پلمپ برای صنوفی که ساعات کار تعیین شده را رعایت نمی کنند، اقدام و در اسرع وقت نسبت به تعطیلی آنها مبادرت کنند و در این خصوص فرمانداران با قوت و جدیت مدیریت و نظارت نمایند.
استاندار گیلان به همکاری خوب نیروی انتظامی با بیمارستان ها و استقرار نیروها اشاره و خاطرنشان کرد: لازم است بنا به توصیه

دکتر زارع با بیان اینکه ستاد هدایت دانشگاه علوم پزشکی به طور شبانه روزی از طریق سیستم ارجاع نسبت به معرفی و بستری بیماران کرونایی اقدام کند تا میزان مشکلات فعلی کمتر شود، گفت: با همه محدودیت های موجود اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده اما برخی از آنها به طور صحیح اطلاع رسانی نشده که لازم است این موضوع به درستی انجام شود.
وی تصریح کرد: شرکت های تولیدکننده ملزومات بهداشتی، محلول های ضدعفونی کننده و ماسک بدون هرگونه تعطیلی در مناسبت های مختلف بی وقفه نسبت به تولید با حداکثر ظرفیت اقدام کنند

لینک کوتاه : https://tooskanews.ir/?p=3903
  • منبع : توسکا نیوز

ثبت نظرات

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
    دیدگاه های شما، پس از تایید مدیریت در وب سایت خبری توسکا نیوز منتشر خواهد شد. پیام هایی که حاوی تهمت و افترا و غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهد شد.