استانداردسازی با پشتوانه علمی – تخصصی ، مایه جلب اعتماد مردم
استانداردسازی با پشتوانه علمی – تخصصی ، مایه جلب اعتماد مردم
استاندار گیلان : نشان استاندارد ، نشانه امنیت و سلامت کالاست.
توسکانیوز/  استاندار  گیلان در جلسه شورای استاندارد استان که با حضور رئیس سازمان ملی استاندارد برگزار شد گفت : استانداردسازی کالاها و خدمات مبتنی بر دانش و تخصص ، اعتماد و اطمینان مصرف کننده را به دنبال خواهد داشت.

ارسلان زارع وجود نشان استاندارد را نشانه امنیت و سلامت کالا دانست و افزود : مصرف کنندگان با دیدن نشان استاندارد با خیالی آسوده‌تر خرید می کنند و باید از این اعتماد و اطمینان به نشان ارزشمند استاندارد پاسداری کرد.

وی در ادامه تفویض اختیار بیشتر به اداره کل استاندارد استان و توسعه و تجهیز آزمایشگاه های استاندارد را گامی موثر در بهبود وضعیت استانداردسازی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به رتبه برتر گیلان در تولید ۲۰ محصول مختلف در کشور ، می‌توان از ظرفیت های بالقوه بنادر استان و منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی به ویژه در توسعه صادرات کالاهای غیرنفتی استفاده بهینه کرد.

رئیس سازمان ملی استاندارد هم در این نشست با اشاره به تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در سال ۹۶ گفت : اعطای اختیارات فرابخشی به این سازمان نشانه توجه ویژه به ایمنی و سلامت شهروندان است.

غلامرضا شریعتی ، فرهنگ‌سازی در حوزه استاندارد کالا و خدمات را در مسیر رسیدن به توسعه پایدار ، امری ضروری برشمرد و افزود : برای تولید محتوا و برنامه سازی در رسانه های مختلف به ویژه صدا و سیما برنامه‌ریزی‌های مناسبی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه کیفیت بیشتر ، امید به زندگی را افزایش می دهد افزود : برای استاندارد سازی کالا و خدمات ، افزایش کیفیت نقشی محوری ایفا می کند و رسیدن به تکامل ، بدون کیفیت ممکن نخواهد بود.

مهناز جعفریان ، مدیرکل استاندارد گیلان هم در این نشست در مورد نحوه نظارت بر چگونگی اجرای قوانین و مقررات استانداردسازی آسانسورها و موتورخانه ها به ویژه در اماکن عمومی و ادارات دولتی و همچنین استانداردسازی در تولید مصالح ساختمانی و چالش های پیش روی این حوزه ها گزارشی ارائه کرد.

  • منبع خبر : توسکانیوز